Ясни са стартовите състави на ЦСКА и Лудогорец за дербито от 18-ия кръг на Първа лига. Очакваният с голям интерес мач започва в 17:30 часа на стадион "Българска армия".

Сред титулярите на ЦСКА е Кирил Десподов, който беше под въпрос заради контузията от двубоя със Славия, загубен с 0:1.

Младокът Валентин Антов също започва от първата минута срещу "орлите". Юношата на ЦСКА намира място сред титулярите за сметка на Тиаго Родригес, който е оставен на пейката.

От първата минута за Лудогорец пък стартира Антон Недялков. Бившият защитник на ЦСКА взриви привържениците на "армейците" с решението си да премине в клуба от Разград през лятото. Недялков ще стъпи на стадиона в Борисовата градина точно 11 месеца след последното си посещение. На 4 януари националът даде интервю за клубната телевизия на “червените”, в което се врече във вярност на ЦСКА и дори пя пред камерата популярния рефрен “Още от дете”. Сега обаче Недялков ще бъде “специално” посрещнат от публиката на “Армията”, тъй като привържениците се почувстваха предадени от него.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

ЦСКА: 30.Витаутас Черниаускас, 3. Жеферсон, 5.Николай Бодуров, 4.Божидар Чорбаджийски, 11.Станислав Манолев, 6.Рубен Пинто, 15.Кристиян Малинов, 26.Валентин Антов, 8.Едвин Джеси, 19.Кирил Десподов, 9.Мауридес
Резерви: 1.Данте Стипица, 25.Стивън Перейра, 27.Борис Секулич, 16.Жанио Бикел, 20.Тиаго Родригес, 7.Жоржиньо,  22.Али Соу
Треньор: Нестор Ел Маестро

ЛУДОГОРЕЦ: 33.Ренан Сантос, 4.Сисиньо, 3.Антон Недялков, 30.Козмин Моци, 6.Натанаел, 18.Светослав Дяков, 44.Яцек Горалски, 84.Марселиньо, 88.Вандерсон, 92.Джоди Лукоки, 28.Клаудиу Кешерю
Резерви: 1.Хорхе Броун, 5.Георги Терзиев, 90.Рафаел Форстър, 7.Димо Бакалов, 8.Лукас Саша, 10.Густаво Кампаняро, 70.Якуб Швиерчок
Треньор: Антони Здравков

Баланс: 21 мача, 1 победа за ЦСКА, 7 равенства, 13 победи за Лудогорец, г.р. 30:10 за Лудогорец

ЦСКА като домакин: 10 мача, 6 равенства, 4 победи за Лудогорец, г.р. 10:4 за Лудогорец