Черно море победи Витоша (Бистрица) с 2:1 като гост в първа среща от 14-ия кръг на Първа лига.

Мариян Огнянов откри резултата в 34-ата минута след удар с глава, а домакините успяха да изравнят в края на полувремето след центриране на Даниел Пеев, завършило в мрежата на Черно море. Варненци стигнаха до победата с попадение на Мариян Огнянов, разписал се в 56-ата минута след центриране от фланга и удар от около 11 метра.

Витоша натиска в последните минути, но така и не стигна до попадение, пропилявайки 2-3 сериозни възможности.

За домакините това бе 12-а загуба в първенството и пета поредна, докато Черно море записа втори пореден успех - общо шести в Първа лига, изкачвайки се на четвърта позиция.

ВИТОША - ЧЕРНО МОРЕ 1:2
0:1 Мариян Огнянов (34'), 1:1 Даниел Пеев (45'), 1:2 Мариян Огнянов (56')

Най-интересното от срещата по минути:

1' Начало на мача.
34'  ГОООЛ за Черно море! Мариян Огнянов бележи след плонж и удар с глава от границата на вратарското поле.
45'  ГОООЛ за Витоша! Даниел Пеев центрира от фаул в далечния ъгъл, никой не засече топката и тя влезе във вратата на гостите.
45' Край на първото полувреме.
***
46' Начало на втората част.
56'  ГОООЛ за Черно море! Мариян Огнянов остана непокрит на точката за изпълнение на дузпа и засече центриране от фланга за 2:1.
88'  Китан Василев получи топката на далечната греда, стреля, но ударът му бе отбит от бранител на Черно море.
90' Край на мача.

ВитошаВИТОША: 97.Християн Василев, 5.Венцислав Бонев ( 88.Ивайло Лазаров), 18.Петко Цанков ( 2.Тодор Гочев), 16.Димитър Панталеев, 6.Румен Гьонов, 77.Даниел Пеев , 10.Георги Амзин, 24.Николай Христозов ( 14.Четин Садула), 15.Радко Мутафчийски, 99.Стефан Христов, 80.Китан Василев
Резерви: 1.Михаил Иванов, 3.Йордан Върбанов, 7.Кристиян Кочилов, 9.Ангел Стоянов

Черно мореЧЕРНО МОРЕ: 33.Емил Михайлов, 15.Александър Др. Александров, 19.Илия Миланов, 73.Ондрей Сукуп, 16.Мартин Костадинов ( 81.Антон Огнянов), 66.Орлин Старокин, 6.Александър Цветков, 22.Мариян Огнянов  ( 29.Марек Кузма), 21.Георги Илиев, 18.Атанас Зехиров, 11.Амаду Сукуна ( 97.Николай Минков)
Резерви: 25.Иван Дюлгеров, 37.Ертан Томбак, 8.Емил Янчев

Стадион: "Витоша"
Главен съдия: Георги Кабаков