Треньорът на Левски Ясен Петров залага на офанзивна тактика и в гостуването на Черно море, което стартира в 16:00 часа на "Тича".

Титуляр в атака за "сините" отново е звездата Гара Дембеле, който се оплакваше от травма в дните преди мача, но вече е възстановен. Зад гърба му ще действа Дарко Тасевски, а по крилата - Даниел Младенов (по дясното) и Жоазиньо (по лявото).

Ясен Петров залага в гостуването във Варна на 10 от 11-те титуляри, които постигнаха историческа победа в груповата фаза на Лига Европа, обръщайки до 3:2 Гент в четвъртък на "Герена". Срещу белгийците игра Иво Иванов, на когото днес му е дадена почивка. Така Йордан Милиев ще играе двойка централни бранители с Шакиб Бензукан.

При липсата на контузените Христо Йовов и Владимир Гаджев, отново като дефанзивни полузащитници ще действат Сержиньо Грийн и бившата звезда на Черно море Александър Александров.

Дъстли Мюлдер и Веселин Минев пак ще са крайните защитници пред Георги Петков. Холандецът ще е на десния бек, а Минев на левия.

Преди този мач Левски е на върха в "А" група с 15 точки, колкото имат още Локомотив (Сф), Славия и Черноморец. Черно море пък е с 9.

От 32 години "моряците" нямат успех над "сините". Днес те ще я гонят с Георги Божилов в атака. Бившият играч на ЦСКА Йордан Юруков изненадващо е оставен от треньора Велизар Попов на пейката. Сред резервите на домакините са още бразилската звезда Марио Жардел, както и бившият голаджия на Берое Дончо Атанасов. /БЛИЦ

Стартовите състави

Черно море: 26.Илко Пиргов, 25.Сашо Александров, 6.Танко Дяков, 15.Александър Александров, 4.Радослав Бачев, 21.Георги Илиев, 10.Даниел Димов, 24.Димитър Петков, 28.Ели Маркес, 23.Даниел Георгиев, 14.Георги Божилов

Левски: 1.Георги Петков, 2.Дъстли Мулдер, 55.Йордан Милиев, 15.Шакиб Бензукан, 14.Веселин Минев, 3.Сержиньо Грийн, 7.Александър Александров, 17.Даниел Младенов, 20.Жоазиньо, 22.Дарко Тасевски, 39.Гара Дембеле