Огромен срам! Грузия ни спука от бой насред Разград ВИДЕО

България с най-тежка загуба под ръководството на Ясен Петров

снимка: LAP.bg
1 от 5

България допусна изключително срамна загуба от Грузия с 2:5 на „Хювефарма арена“ в Разград при втория си мач от Лига C, група 4 на Лигата на нациите, а в края на срещата феновете скандираха „оставка“. Зурико Давиташвили (4), автогол в 31-ата минута на Андреа Христов, Буду Зивзивадзе (52), Хвича Кварацхелия (58-дузпа) и Валери Казайшвили (70) нанесоха най-тежката загуба на „лъвовете“ под ръководството на Ясен Петров. Атанас Илиев (50) и Илиян Стефанов (83) вкараха почетните попадения за националния ни тим, а в добавеното време Ника Квеквешкири пропусна да вкара шести гол за гостите, след като от дузпа прати топката в страничната греда. В първия кръг грузинците разбиха аутсайдера в групата Гибралтар с 4:0, а след днешния втори убедителен успех отново оглавяват временното класиране с пълен актив.

Грузинците започнаха по-активно и след два удара в началото стигна до гол в 4-ата минута, когато Зурико Давиташвили с глава насочи топката във вратата на Михайлов след центриране от Хвича Кварацхелия.

В 11-ата минута Какабадзе изведе Зивзивадзе, който прати топката покрай Михайлов във вратата. Голът обаче не бе признат, тъй като имаше засада, което бе потвърдено и от ВАР. Четири минути след това Чочев отне топката и пусна към Кирил Десподов, който излезе очи в очи с вратаря Лория и последният спаси удара на българина.

Лека полека футболистите на Ясен Петров започнаха все по-често да атакуват, но не застрашаваха сериозно вратата на Лория. Грузинците пък изчакаха своя миг и в 31-ата минута удвоиха аванса си след автогол. Георги Миланов падна на тревата след съприкосновение със съперник, но реферът не спря играта, а грузинците тръгнаха в атака, която завърши с гол на Иракли Азаров след рикошет в крака на Андреа Христов за 0:2. Българските футболисти наобиколиха рефера Мареска, искайки нарушение срещу Миланов, но италианецът беше непоколебим и дори даде жълт картон на Кирил Десподов. "Лъвовете" отговориха с опасен удар на Неделев от границата на наказателното поле, който след рикошет мина над вратата. В добавеното време на първата част Зивзиваздзе пропусна след рикошет да се разпише на празна врата.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

След почивката Петко Христов и Илиян Стефанов се появиха на местата на Едисон Йорданов и Георги Миланов, а в 50-ата минута националите върнаха един гол. Иван Турицов центрира в наказателното поле и Атанас Илиев с глава прати топката във вратата за 1:2. Радостта на "трикольорите" беше кратка. В 52-ата минута Зивзивадзе получи от Абурджания и с удар по земя вкара топката във вратата на Михайлов за 1:3.

Лошите новини не спряха дотук, след като в 57-ата минута Иван Турицов извърши нарушение срещу Кварацхелия в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Фаулираният Хвича Кварацхелия реализира хладнокръвно дузпата, пращайки топката под плонжа на Михайлов за 1:4.

В 70-ата минута кошмарът за националите продължи, след като Георгес Микаутадзе направи няколко финта и подаде към Валери Казайшвили, който отблизо вкара пети гол в българската врата - 1:5. Пет минути след това Николай Михайлов изби с крак в корнер, а след още две стражът на Грузия показа рефлекс, избивайки изстрел на Атанас Илиев от воле.

В 83-ата минута националите вкараха втория си гол в двубоя. След центриране от корнер топката се отклони в страничния стълб след изстрел с глава на Атанас Илиев и се върна към Илиян Стефанов, който вкара дебютното си попадение за "лъвовете" във втория си мач. В добавеното време Виктор Попов игра с ръка в наказателното поле, а Ника Квеквешкири пропусна дузпата.

БЪЛГАРИЯ – ГРУЗИЯ 2:5
0:1 Зурико Давиташвили (4), 0:2 Андреа Христов (31-автогол), 1:2 Атанас Илиев (50), 1:3 Буду Зивзивадзе (52), 1:4 Хвича Кварацхелия (58-дузпа), 1:5 Валери Казайшвили (70), 2:5 Илиян Стефанов (83)

Най-важното от срещата по минути:
1 - Начало на срещата в Разград
1 - Какабадзе центрира в наказателното поле на "лъвовете" и Иван Турицов изчисти в корнер, а след центрирането на Кварацхелия не последва опасност пред вратата на Ники Михайлов
3 - Кварацхелия нахлу в наказателното поле и шутира, но след рикошет се стигна до нов корнер
4 - ГОЛ за Грузия! Кварацхелия центрира и Зурико Давиташвили се пребори с Едисон Йорданов, разписвайки се с глава за 0:1
7 - Нов корнер пред вратата на Михайлов и този път Зивзивадзе не успя да намери добре топката
9 - Иван Турицов центрира и Атанас Илиев отправи неточен удар покрай вратата
11 - Зивзивадзе се измъкна зад защитата и прати топката покрай Михайлов във вратата, но страничният съдия вдигна флага за засада, а и ВАР потвърди решението за непризнаване на гола
13 - Тодор Неделев центрира и Мартин Минчев игра в глава наказателното поле, но нямаше свободен съотборник
15 - Грузинците сбъркаха при изнасянето на топката и Ивайло Чочев изведе Десподов, който пропусна сам срещу вратаря Георги Лория
17 - Центриране от корнер и разбъркване в наказателното поле на гостите, но не се стигна до голово положение
19 -  Десподов центрира от корнер, но Антон Недялков стреля неточно
23 - Много неточен удар на Давиташвили
24 - Удар на Георги Миланов от движение ниско по тревата бе блокиран
25 - Зивзивадзе навлезе в наказателното поле, но Антон Недялков го затвори добре
26 - Десподов напредна с топката, но центрирането му не достигна до Атанас Илиев
31 - АВТОГОЛ на България! Георги Миланов падна на тревата след съприкосновение със съперник, но реферът не спря играта, а грузинците тръгнаха в атака, която завърши с гол на Иракли Азаров след рикошет в крака на Андреа Христов за 0:2
33 - Опасен удар на Неделев от границата на наказателното поле, който след рикошет мина над вратата
36 - Слаб удар на Зивзивадзе не затрудни Михайлов
39 - Мартин Минчев опита технично изпълнение, но топката мина покрай вратата
42 - Кварацхелия развинти Атанас Илиев отляво и отправи силен удар, но над вратата
43 - Минчев намери Илиев на няколко метра пред вратата, но нападателят отправи слаб удар, който беше блокиран
45 - Иван Турицов шутира над вратата
45+2 - Зивзиваздзе пропусна след рикошет да се разпише на празна врата
45+3 - Край на първата част!
............................................................
46 - Начало на второто полувреме
49 - Кирил Десподов центрира от пряк свободен удар, но защитниците на Грузия изчистиха
50 - ГОООЛ за България! Десподов изведе Иван Турицов, който центрира с едно докосване, а Атанас Илиев с глава намали на 1:2
52 - ГОЛ за Грузия! Гостите бързо възстановиха аванса си след триходова комбинация, завършена от Буду Зивзивадзе за 1:3
55 - Тодор Неделев шутира неточно от далечна дистанция
57 - ДУЗПА за Грузия! Иван Турицов фаулира Кварацхелия в наказателното поле
58 - ГОЛ за Грузия! Хвича Кварацхелия е точен от бялата точка за 1:4 под плонжа на Михайлов
63 - Тодор Неделев шутира от пряк свободен удар покрай вратата
70 - ГОЛ за Грузия! Георгес Микаутадзе подаде към Валери Казайшвили, който отблизо вкара петия гол в българската врата - 1:5
75 - Николай Михайлов спаси удар на Микаутадзе и предотврати шести гол във вратата си
77 - Стражът на Грузия показа рефлекс, избивайки изстрел на Атанас Илиев от воле
83 - ГОООЛ за България!жДесподов центрира от корнер, а Атанас Илиев отправи удар с глава. Топката срещна гредата, а най-съобразителен в наказателното поле беше Илиян Стефанов, който вкара дебютния си гол за националния отбор и намали на 2:5
90+3 - ДУЗПА за Грузия! Виктор Попов игра с ръка в наказателното поле и след преглед на ситуацията с ВАР последва наказателен удар
90+4 - Ника Квеквешкири пропусна дузпата, пращайки топката в страничната греда
90+7 - Дечица влязоха на терена и срещата е прекъсната за кратко
90+8 - Край на мача! Грузия попиля България с 5:2 насред Разград

България (4-4-2): 13. Николай Михайлов (К) – 19. Иван Турицов (64 5. Виктор Попов), 3. Андреа Христов , 14. Антон Недялков, 12. Едисон Йорданов (46  15. Петко Христов) – 17. Георги Миланов (46 22. Илиян Стефанов ), 18. Ивайло Чочев, 8. Тодор Неделев (64 6. Филип Кръстев), 11. Кирил Десподов  – 9. Атанас Илиев , 19. Мартин Минчев (64 21. Доминик Янков)
Резерви: 1. Светослав Вуцов, 23. Иван Дюлгеров, 4. Божидар Чорбаджийски, 5. Виктор Попов, 6. Филип Кръстев, 7. Георги Костадинов, 10. Георги Минчев, 15. Петко Христов, 16. Кристиян Малинов, 20. Андриан Краев, 21. Доминик Янков, 22. Илиян Стефанов
Селекционер: Ясен Петров

Грузия (3-4-2-1): 1. Георги Лория – 2. Отар Какабадзе (84 10. Отар Китейшвили), 4. Гурам Кашия, 3. Давит Хочолава – 5. Соломон Хверкалия, 6. Гиорги Абурджания (74 21. Валериан Гвилия), 16. Ника Квеквешкири, 18. Буду Зивзивадзе (67 22. Георгес Микаутадзе) - 7. Хвича Кварацхелия (67 8. Валери Казайшвили), 15. Иракли Азаров - 9. Зурико Давиташвили (4 20. Валдимер Мамучашвили)
Резерви: 12. Гиорги Мамардашвили, 17. Лазаре Капутадзе, 8. Валери Казайшвили, 10. Отар Китейшвили, 11. Саба Лобянидзе, 13. Мамука Кобакхидзе, 14. Гурам Гиорбелидзе, 19. Сандро Алтунашвили, 20. Валдимер Мамучашвили, 21. Валериан Гвилия, 22. Георгес Микаутадзе, 23. Лаша Двали
Селекционер: Вили Саньол

Стадион: Хювефарма арена", Разград
Съдия: Фабио Мареска (Италия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия