Марек (Дупница) победи Добруджа с 2:1 в дербито от 32-ия кръг на Втората лига.

Домакините откриха резултата в 38-ата минута. Димитър Пиргов опита да изчисти топката, но вместо това я прати в краката на Николай Ганчев, който с добре насочен удар в долния десен ъгъл не остави шансове на Аргилашки - 1:0 за Марек.

Минута преди края на първото полувреме добричлии получиха дузпа, след като Христо Каймакански фаулира Раел Лолала в пеналтерията. Ангел Ангелов се нагърби с изпълнението на 11-метровия наказателен удар и хладнокръвно реализира за 1:1.

Малко след като измина час игра от началото на мача Марек отново поведе. Христо Каймакански отбеляза изключително куриозен гол, след като центрира от левия фланг, а топката не беше засечена от никого и влезе в мрежата на Добруджа за крайното 2:1.

Така дупничани се изкачиха на трето място само на две точки зад втория Септември. До края на първенството остават два кръга, а столичани гостуват на четвъртия в таблицата Монтана в следващия кръг.