ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 2 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Литекс поднесе голямата изненада в 1/16-финалите на турнира за Купата на България и отстрани лидера в efbet Лига Черно море след успех с 1:0 в Ловеч.

Първата по-добра атака на "моряците" бе в 15-ата минута, в която Мартин Дичев стреля по земя, но не затрудни Алекс Божев. Три минути след това Николай Златев шутира силно от дистанция, но покрай вратата.

След половин час игра 14-ият във Втора лига Литекс можеше да съжалява, че не поведе в резултата. Сулиман Абдулганию се освободи в наказателното поле на Черно море и стреля към горния десен ъгъл, но Християн Славков спаси с една ръка.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

Втората част също започна добре за "оранжевите" и Абдулганию отново създаде проблеми за отбраната на Черно море, но ударът му премина встрани.

Натискът на Литекс даде резултат в 68-ата минута. Илиян Капитанов бе изведен зад отбраната на "моряците", опита удар, който се превърна в пас за Виктор Василев, а той се разписа за 1:0.

Четвърт час преди края Атанас Илиев отправи изстрел извън наказателното поле, но топката мина много над вратата. Три минути след това Пашеко получи в наказателното поле на добра позиция, но стреля покрай вратата.

Черно море създаде още едно опасно положение минути преди края, но вратарят на Литекс Алекс Божев се намеси и спаси тима си.

ЛИТЕКС - ЧЕРНО МОРЕ 1:0
1:0 Виктор Василев (68')

Литекс ЛовечЛИТЕКС: 1. Алекс Божев, 33. Галин Ташев, 83. Иван Пенев, 3. Александър Ангелов, 15. Росен Маринов, 16. Иван Иванов, 4. Георги Стайков, 8. Евгени Игнатов, 10. Виктор Василев, 21. Илиян Капитанов -к, 11. Сулиман Абдулганию
Резерви: 99. Симеон Симеонов, 14. Васил Василев, 5. Михаил Минков, 77. Мартин Янков, 9. Георги  Георгиев, 7. Павел Жабов, 6. Юсеин Касов, 17. Кингсли Бучи, 12. Денис Георгиев
Треньор: Ален Тупаич

Черно мореЧЕРНО МОРЕ: 84. Християн Славков, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 32. Мартин Дичев, 71. Васил Панайотов -к, 35. Арлинд Дакай, 17. Мартин Милушев, 39. Николай Златев, 11. Алекс  Фернандес, 7. Брено Тейшейра
Резерви: 1. Денислав Стойчев, 29. Берк Бейхан, 10. Велислав Василев, 27. Даниел Димов, 23. Едгар Пашеко, 86. Исмаил Иса, 9. Атанас Илиев, 33. Мишаел, 4. Росен Стефанов
Треньор: Илиан Илиев