Създаденият през 2007 година Олимпия (София) спечели Купата на България по футбол за жени след победа с 3:2 срещу шампиона НСА. Интригуващият финал за трофея се игра на Националния стадион "Васил Левски". НСА не беше губил официален мач у нас от май 2004 година.

Олимпия поведе в резултата малко преди почивката с гол на капитана Ратка Живкович. Футболистките, спонсорирани от гръцкия бизнесмен Панайотис Папас, удвоиха преднината си в 53-ата минута чрез Афродита Салихи.

Десет минути по-късно Велина Кошулева намали за НСА, но в 70-ата Йована Сретенович вкара за 3:1 в полза на Олимпия.

В даденото от международния рефер Александър Костадинов 3-минутно продължение на двубоя футболистките на НСА вкараха втори гол чрез Валентина Господинова - 2:3.

За повече обаче нямаше време и Олимпия се поздрави с успеха. Той донякъде беше изненадващ, тъй като НСА е доминант в женския ни футбол, печелейки по безапелационен начин титлата през последните 7 години. /БЛИЦ