Спартак Варна завърши 2:2 със Спортист Своге двубой от 19-я кръг на Втора лига в последното си домакинството за годината.

Домакините поведоха в резултата в 10-ата минута с гол от дузпа на Румен Руменов реализира за 1:0. Гостите също получиха дузпа в 23-ата минута, а Светослав Диков изравни резултата (1:1).

След половин час игра Спортист поведе. Радослав Живков засече центриране и се разписа за 2:1. "Соколите" изравниха в 50-ата минута след гол с глава на Ахмед Ахмедов за крайното 2:2.

Спартак (Варна) остава на второ място с 33 точки, но вече е на 4 зад лидера Септември, докато "шоколадите" са на 15-а позиция с 19 точки.

В другия мач за деня във Втора лига Марица Пловдив надви ЦСКА 1948 II.

ВТОРА ЛИГА - 19 КРЪГ

1 декември 2023 г., петък, 14:00 часа
Добруджа (Добрич) - Литекс (Ловеч) 0:1
0:1 Иван Иванов (23)

2 декември 2023 г., събота, 14:00 часа
Струмска слава (Радомир) - Черноморец (Балчик) 2:2
0:1 Касиано Бусон 45+2', 0:2 Касиано Бусон 55', 1:2 Слави Косов 84', 2:2 Антонио Ласков 90+2'

Дунав (Русе) - Спартак (Плевен) 0:1

Беласица (Петрич) - Янтра (Габрово) 0:0

Марица (Пловдив) - ЦСКА 1948 II 1:0

Спартак (Варна) - Спортист (Своге)  2:2

4 декември 2023 г., понеделник, 14:00 часа