Трето реми срещу втородивизионен отбор направи Етър в подготовката - 0:0 при гостуването на „Ботев” (Гълъбово). Преди това "виолетовите" завършиха 1:1 в Разград срещу Лудогорец II и 2:2 със Спартак (Плевен).

В контролата в Гълъбово етърци започнаха напористо и създадоха две голови възможности до 6-ата минута. След центриране на Мартин Николов отляво Петър Димитров засече топката, но тя мина до гредата. Любо Генчев пък проби през центъра и стреля, на топката мина над напречната греда.

Дебют с виолетовия екип прави най-новото попълнение – опитният защитник Иван Скерлев, играл за последно в "А" група с Хасково.
Териториалният превес донесе няколко корнера, но при една от контрите си домакините удариха гредата. За гостите първо Петър Димитров излезе сам срещу вратаря, но стреля до гредата, а после Стефан Христов намери Любо Генчев, но той не успя да вкара. След почивката игровият превес на „виолетовите“ бе осезаем, но гол така и не падна. Първо Стефан Христов стреля на сантиметри от гредата. В 53-ата минута Петър Димитров стреля, вратарят на домакините отби и топката попадна у Джихат Кямил, но той стреля право в тялото на вратаря.

Нов удар на Петър Димитров от отлична позиция мина над напречната греда. В 80-ата минута обаче домакините за втори път удариха греда. В края етърци изпълниха четири последователни корнера, но двете врати останаха сухи.