Завърналият се в елита Пирин (Благоевград) стартира летните си контроли с убедителен успех над Марек (Дупница) с 6:1. Мачът се игра на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград.

Гостите поведоха в резултата с гол на Симеон Димитров в 21-ата минута, но след това футболистите на Уорън Фийни имаха тотална доминация на терена.

Още до края на първото полувреме „орлетата“ обърнаха резултата до 3:1. Иван Тасев изравни в 35-ата минута. Шест минути по-късно Иван Калайджийски си вкара автогол, а Венцислав Бенгюзов се разписа в последната минута от първата част.

През второто полувреме Уорън Фийни пусна изцяло нова 11-орка. В 50-ата минута Красимир Станоев вкара дузпа. Четвърт час по-късно Мохамед Брахими покачи на 5:1, а Антон Карачанаков оформи крайния резултат три минути преди края.

Следващата контрола на Пирин е в сряда (30 юни) срещу Созопол. Тази среща е част от лагера на „орлетата“ в Слънчев бряг.

Пирин (първо полувреме): Петров, Тодоров, Бодуров, Янев, Старокин, Дяков, Бенгюзов, Манолев, Тасев, Георгиев, Костов
Пирин (второ полувреме): Шейтанов, Дюлгеров, Николов, Занев, Икономикос, Хендерсън, Станоев, Зайденов, Брахими, Йорданов, Карачанаков