Шампионът Лудогорец спечели с 1:0 гостуването на Черно море от 11-ия кръг на Първа лига. Автор на единственото попадение на срещата на стадион "Тича" стана Марселиньо. Опитният футболист на "орлите" реализира от пряк свободен удар в седмата минута, което се оказа достатъчно за тима на Димитър Димитров - Херо да изкопчи успеха.

С прибавените три точки Лудогорец оформи актива си на 30 и продължава да е едноличен лидер. Вторият ЦСКА има 26, трети е Левски с 21, като "червените" и "сините" играят утре мачовете си от кръга. Черно море остава девети с 15 точки.

При гостуването във Варна шампионите имаха сериозен отпор от "моряците", които трудно се пропукваха, а и вратарят Емил Михайлов се отчете с няколко силни намеси. "Орлите" все пак стигнаха до ранен гол. В седмата минута Марселиньо, който е най-резултатният чужденец в българското първенство, изпълни перфектно пряк свободен удар, изпращайки топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на безпомощния Емил Михайлов - 0:1.

Малко след това Александър Цветков пропусна добър шанс за изравняване, а най-запомнящото се до почивката бе решителната намеса на Михайлов в 32-ата минута. Тогава Жоао Пауло, който опита да промуши топката в близкия ъгъл на стража на "моряците", но той успя да избие в корнер.

Втората част стартира с опасност пред вратата на "орлите". Орлин Старокин отправи удар по диагонал, но за късмет на Ренан дос Сантос и гостите топката профуча на сантиметри покрай гредата. Малко не достигна и на капитана Георги Илиев, който бе заел позиция близо до голлинията, да засече в опразнената врата.

Малко по-късно влезлият като резерва Кешерю пробва да прехвърли Михайлов от центъра, но без успех. В 80-ата минута шампионите пропуснаха добра възможност. Бързакът Джоди Лукоки и Кешерю изкочиха очи в очи срещу вратаря на Черно море, първият опита подаване към румънеца, но притичалият Илиас Хасани се намеси с решителен шпагат и успя да изчисти в корнер. Така крехката преднина на Лудогорец се запази до края и "орлите" си тръгнаха с минимална победа от "Тича".

Победата е девета за шампионите от 12-те мача в първенството до момента. Следващият двубой на тима на Херо е гостуването на Спортинг (Брага) от Лига Европа - в четвъртък от 22:05 часа.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА

Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

ЧЕРНО МОРЕ - ЛУДОГОРЕЦ 0:1
0:1 Марселиньо (7)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
7  ГОООЛ! Лудогорец поведе с гол на Марселиньо - 0:1! Бразилският ас на домакините изпълни перфектно пряк свободен удар, изпращайки топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на безпомощния Емил Михайлов.
13 - Първа по-сериозна опасност пред вратата на Лудогорец. Александър Цветков се озова на добра позиция, но пропусна.
24 - Удар на Сукуп, топката премина над вратата на "орлите".
32  Пропуск на Жоао Пауло, който опита да промуши топката в близкия ъгъл на Емил Михайлов, стражът на Черно море обаче успя да отбие топката в корнер.
45 - Край на първото полувреме.
-----------------
46 - Начало на второто полувреме.
47  Удар по диагонал на Орлин Старокин за малко да влезе във вратата на Ренан дос Сантос. Пред голлинията Георги Илиев не успя да засече топката.
60 - Георги Илиев изблъска в гръб Вандерсон, което доведе до спречкване между двамата.
60 Жълти картони за Илиев и Вандерсон.
69 - Лукоки след рязък финт стреля силно, топката прелетя на сантиметри над напречната греда.
72  Емил Михайлов изби в корнер опасен удар на Вандерсон.
73 - Кешерю направи опит да изненада с удар от центъра излезлия напред Михайлов, но без успех.
80  Лукоки и Кешерю изскочиха сами срещу Михайлов, първият опита подаване към румънеца, Илиас Хасани обаче с решителен шпагат изчисти в корнер.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Лудогорец победи Черно море с 1:0.

Резултат с изображение
ЧЕРНО МОРЕ: 33.Емил Михайлов, 5.Стефан Станчев, 19.Илия Миланов , 23.Илиас Хасани, 18.Атанас Зехиров  (82  11.Амаду Сукуна), 6.Александър Цветков, 21.Георги Илиев , 22.Мариян Огнянов , 66.Орлин Старокин (87  17.Мартин Костадинов), 73.Ондрей Сукуп, 14.Георги Божилов (62  29.Maрек Кузма)
Резерви: 25.Иван Дюлгеров, 15.Александър Александров, 29.Марек Кузма, 97.Николай Минков, 17.Мaртин Костадинов, 9.Цветелин Чунчуков, 11.Амаду Сукуна
Треньор: Емануел Луканов

ЛУДОГОРЕЦ:
 33.Ренан дос Сантос, 4.Сисиньо, 30.Козмин Моци, 32.Игор Пластун, 6.Натанаел, 12.Абел Анисе, 18.Светослав Дяков, 84.Марселиньо  (90+3  8.Лукас Саша), 92.Джоди Лукоки, 88.Вандерсон  (76  44.Яцек Горалски), 37.Жоао Паоло  (64  28.Клаудиу Кешерю)
Резерви: 1.Хорхе Броун, 19.Александър Василев, 5.Георги Терзиев, 8.Лукас Саша, 11.Жуниор Кишада, 44.Яцек Горалски, 28.Клаудиу Кешерю
Треньор: Димитър Димитров

Разград, стадион "Лудогорец Арена"
Съдия: Ивайло Стоянов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация