Етър завърши при 1:1 срещу дублиращия тим на Лудогорец и стана вторият претендент за елита, който стъпи накриво днес след Крумовград (1:1 със Созопол)

Началото бе добро за „виолетовите“, които още в 5-ата минута можеха да открият. След центриране от фланга Мартин Тошев стреля опасно до гредата. Две минути по-късно обаче Етър остана с човек по-малко.

Валери Христов опита шпагат срещу откъсващ се противник и получи доста пресилен червен картон, след като първо игра с топката. Това наложи гостите да заиграят със схема 4-4-1, като напред остана единствено Мартин Тошев.

Последва дълъг период без опасности пред двете врати, като лудогорци с числено превъзходство пренесоха играта напред. В последните десет минути преди почивката обаче Етър имаше три чисти възможности.

Първо Крум Стоянов отправи удар от 17 метра, който  бе спасен от вратаря. После Мартин Моран намери Мартин Тошев и той с глава стреля на метър от гредата. В 40-ата минута пък Христо Митев центрира отляво и отново Тошев отправи удар от въздуха, но топката мина покрай рамката.

В 62-ата минута етърци поведоха – Евгений Илиев центрира и от десетина метра Крум Стоянов прати топката в мрежата за 0:1. Само след шест минути обаче домакините стигнаха до дузпа, след като вратарят Славков събори съперник и от бялата точка резултатът бе изравнен от Цветослав Петров – 1:1.

Макар и с човек по-малко, до самия край етърци натискаха здраво в търсене на победен гол, но домакините удържаха точката.

Етър пропусна шанса да притисне дубъла на ЦСКА 1948 на върха и остава на три точки зад "червените". Крумовград е трети с 44 точки, следват Спортист Своге с 43 и Лудогорец II с 41.