"Отборът на надеждата" загуби от Египет в поредния си мач от първата фаза на световното първенство по футбол за бездомни. Българският представител в надпреварата започна с поражение тежката серия от мачове до края на битката в група А.

Загубата с 3:4 от африканския тим дойде след колебливо начало. През първите 7 минути момчетата на наставника Борислав Фердинандов допуснаха три безответни гола. През второто полувреме опитът за обрат стигна само за почетна загуба.

Българският състав получи подкрепа от посланика на страната ни в Република Корея Петър Крайчев.

В класирането тимът все още е на втората позиция с 13 точки. По толкова имат и лидерите Англия и третият Мексико, които са с мач по-малко.

Първите два отбора продължават към Топ 8, а утре българският състав ще се изправи срещу Република Южна Африка.