Отборът на Христо Стоичков Чавдар (Етрополе) пропусна да се поздрави с престижна победа в контролите и направи 0:0 с ЦСКА. За “армейците” това е трета проверка от зимната подготовка, като досега те имаха два успеха. Срещата бе изгледана от Стоичков, който обаче не слезе от джипа си.

Треньорът на столичния тим Милен Радуканов ползва втората си група футболисти, които получиха почивка в предишния мач със Спортист (6:0). На вратата на ЦСКА бе Иван Караджов, който през второто полувреме бе заменен от Здравко Чавдаров. В защита действаха Павел Виданов, каращият проби Петър Стоянов, Джузепе Акуаро и Фабрицио Грило. Изненадата бе включването на Йордан Минев по десния фланг на халфовата линия, а отляво бе Александър Тонев. В центъра на терена действаха Маркиньос и Коста Янев, а в нападение - Мишел Платини и Станислав Костов.

Чавдар започна отлично мача, като до 15-ата минута бе господар на случващото се на терена. В 7-ата минута Чочов бе изведен очи в очи с Караджов, но стреля в аут. Постепенно “армейците” изравниха играта, но положенията бяха пред тяхната врата. Едва в 22-ата минута Костов отправи удар за ЦСКА, а в 40-ата минута той пропиля и най-чистото положение за отбора си. Станислав засече центриране от корнер, но би покрай вратата. Минута преди почивката Петър Стоянов реагира добре и изби топката от крака на Краев, който излизаше срещу Караджов.

В 52-ата минута Мишел Платини направи най-големия пропуск в контролата. Амзин намери Минев, който пусна към точката за изпълнение на дузпа. Бразилецът се оказа на отлична позиция сам срещу вратаря, но стреля над вратата.

Последните 15 минути минаха под превъзходството на Чавдар. Младите момчета от Етрополе отправиха няколко удара. Първо Михайлов би в долния десен ъгъл, но Чавдаров с мъка изчисти. В 79-ата минута добра намеса на Акуаро предотврати гол във вратата на ЦСКА. Италианецът изби от крака на нападател, който бе на няколко метра от голлинията. След него и Димитров шутира, а Виданов изчисти с мъка. Последва удар на юношата на Литекс Георги Пашов, който се оказа неточен. Последното чисто положение бе в 85-ата минута. Чавдаров увисна при изпълнение на корнер, Димитров засече на празна врата, но не намери рамката й.

ЦСКА заминава за лагер в Анталия на 2 февруари. В турския курорт “червените” ще се готвят две седмици.