Нефтохимик победи Черноморец на старта на новото първенство в Югоизточната Трета лига. На стадион „Лазур“, пред публика от 1500 човека, „шейховете“ се наложиха над градския съперник с 3:0. Момчетата на треньора Диян Петков не оставиха съмнение кой е по-силният отбор на терена и зарадваха верните си фенове, които горещо ги подкрепяха през цялото време.

"Шейховете" доминираха над тима, воден от Радостин Кишишев, и заслужено се поздравиха с категоричната победа.

Домакините поведоха с гол "още от съблекалнята", след като Деян Христов се разписа във втората минута. Той удвои аванса на Нефтохимик в 25-ата минута, а в 42-ата Цветан Филипов оформи класическото 3:0. През втората част доминацията на „шейховете“ продължи, но резултатът не се промени.

Двубоят беше отлично ръководен от елитния съдия от Твърдица Валентин Станчев.

Във втория кръг Нефтохимик гостува на Сокол (Марково) - на 18.08.2018 г., в 18:00 ч.

Съставът на Нефтохимик: Ферди Мюмюнов, Даниел Андреев, Станислав Жеков, Цветан Чахов, Цветан Филипов, Цветомир Цонков, Стоян Калев, Михаил Георгиев Стойко Иванов, Деян Христов, Даниел Стоянов
Резервен състав: Атанас Гичев, Кристиян Мирославов, Живко Комелов, Даниел Стаматов, Жикво Илиев, Стивън Славков