Локомотив (Горна Оряховица) надви „Ботев“ (Враца) с 3:2 в изключително напрегнат и оспорван двубой от 10-ия кръг на "Б" група. Близо 2000 човека гледаха футболната битка, въпреки изненадващия порой през второто полувреме. Сред зрителите бяха главният секретар на МВР Светлозар Лазаров и председателят на ЗС на БФС във Велико Търново Трифон Иванов. На почивката кметът на Горна Оряховица инж. Добромир Добрев и президентът на Локомотив Бончо Генчев бяха наградени от Трифон Иванов с плакети за приноса им в развитието на футбола.

Първите 15 минути на мача бяха скучни за гледане, с единоборства в центъра и без удари към двете врати. В 17-ата Антоний Балъков с пас от центъра изведе зад гърба на врачанската защита Любомир Генчев. Той подаде на Илия Карапетров, за когото остана да преодолее Христо Митов за 1:0. В 31-ата домакините, водени от бившия треньор на "Ботев" (Враца) Сашо Ангелов, удвоиха преднината си. Красен Трифонов центрира от фаул към Александър Горанов, който засече топката с глава за 2:0. Между двата гола на „железничарите” Цветомир Валериев от врачани подаде на брат си Светослав след изпълнение на пряк свободен удар, но в последния момент топката му беше избита от Мариян Иванов. В 44-ата минута Цветомир Валериев беше изведен от Александър Димитров, но Радослав Рашков улови до лявата греда.

Ботевци върнаха един гол в 63-ата минута. Христо Попидийн проби и центрира в наказателното поле. Васил Калоянов се извиси над всички и насочи топката под гредата. В 85-ата резултатът стана 3:1. Явор Генчев изведе Иван Пенев зад бранителите и той технично насочи коженото кълбо в мрежата зад Христо Митов. Веднага след подновяването на играта Румен Рангелов проби отляво и подаде на Васил Калоянов, който оформи крайното 3:2. В даденото 4-минутно добавено време врачани пробваха да измъкнат поне точка, но усилията им не дадоха желания резултат. След мача Йордан Апостолов, който беше наказан за двубоя, спази обещанието си преди срещата и поведе влакчето на победата.

След успеха Локо (ГО) събра 22 точки и запази второто място. Лидерът Монтана има 24, трети с 20 точки е Пирин (Благоевград), а "Ботев" (Враца) е чак 11-и с 14 точки.