Младежкият национален отбор допусна драматична загуба от Израел с 3:4 във втората си среща от евроквалификациите. Българите играха с човек по-малко през второто полувреме заради глупав червен картон на Спас Делев за удар без топка.

Момчетата на Иван Колев започнаха отлично мача и поведоха с 1:0 още в третата минута. Балтанов получи отлична топка от Делев и с глава откри резултата. Само четири по-късно Кайри изравни, след като бе оставен сам отдясно и би под плонжа на Караджов.

Последваха неточни удари към двете врати. В 29-ата минута Караджов излезе, за да боксира удар от фаул, но не успя да играе с топката. Каял изскочи зад него и я прати в опразнената врата за 2:1 в полза на Израел.

В продължението на първото полувреме сензацията в първенството Спас Делев си изкара глупав червен картон след удар без топка.

Второто полувреме започна с нов гол за гостите в 54-ата минута. Чекол центрира, Божиков изпусна Темиле, който с глава вкара за 3:1

Само пет по-късно обаче Цветанов намали. Балтанов започна атака, Тонев свали с глава и играчът на Литекс с хубав удар направи 2:3. В 66-ата българите изравниха. Капитанът Иван Иванов бе оставен непокрит в наказателното поле и засече центриране на Цветанов, като с глава прави топката във вратата.

Последваха силни минути за Иван Караджов, който изкупи част от вината си за грешката при гола на Каял. Стражът изби три последователни удара. Натискът на Израел обаче даде резултат и в 90-ата минута Бен Сахар вкара за 4:3.

Младежите остават на последното място в група 6 с две загуби от два мача./БЛИЦ

БЪЛГАРИЯ - ИЗРАЕЛ 3:4
1:0 Балтанов (3), 1:1 Кайри (7), 1:2 Каял (29), 1:3 Темиле (54), 2:3 Цветанов (59), 3:3 Иванов (66), 3:4 Сахар (90)

България: 1.Иван Караджов (ЦСКА), 20.Тодор Стоев (Беласица), 15.Иван Иванов (ЦСКА), 5.Виктор Генев (Левски), 2.Веселин Божиков (Миньор), 7.Лъчезар Балтанов (Левски) (83 - Дюлгеров), 9.Дани Кики (Локо Пд), 8.Мариян Огнянов (Беласица), 19.Спас Делев (Пирин), 10.Александър Тонев (ЦСКА), 17.Момчил Цветанов (Литекс) (72 - Петаков)
Резерви: Благой Макенджиев (Пирин), Костадин Гаджалов (Ботев), Милчо Макенджиев (Локо Мз), Даниел Дюлгеров (Миньор), Стефан Велев (Локо СтЗ), Радослав Димитров (Славия), Виктор Петаков (Сливен)

Израел: 1.Харош, 4.Мори, 7.Каял, 2.Кейри, 3.Чекол, 8.Коен (63 - Рош),15.Голса (46 - Веред), 6.Начо (55 - Тамари), 21.Роаш, 14.Сахар, 10.Темиле
Резерви: Клейман, Рикан, Рош, Тал Бен Хаим, Битон, Тамари, Веред

Стадион: "Георги Аспарухов" - 500 зрители
Съдия: Димитриус Калопулис (Гър)
Жълти картони: Генев, Иванов (Б), Коен, Темиле (И)

1 - Начало на мача
3 - ГОООЛ! 1:0 за България. Лъчезар Балтанов бе оставен сам в наказателното поле, засече центриране на Спас Делев и с глава вкара в десния ъгъл на врататя Харош.
5 -
Дани Кики опита далечен удар, но топката излезе в аут
7 - ГОООЛ! 1:1. Кейри бе оставен сам отдясно, влезе в наказателното поле и прати топката под плонжа на Караджов
11 -
Удари на Тонев и Кики  минаха над вратата
18 - Начо стреля опасно, но се получи рикошет в негов съотборник и топката излезе в аут без да застраши вратата на Караджов
23 - Опасна атака за Израел. Божиков е съобразителен в наказателното поле и чисти
29 - Жълт картон за Генев за нарупение срещу Голса
29 - ГОООЛ! 2:1 за Израел. След изпълнението на фаула, Караджов излезе, но не игра с топката и Каял я вкара в поразната врата