България започна със загуба в квалификациите за световното първенство по плажен футбол в Таити през 2012 година. Възпитаниците на Симеон Христов претърпяха поражение от Италия с 2:4 в първия си мач от група "Е".

Паоло Палмачи се разписа два пъти до 11-ата минута, а Калоян Цветков намали след четвърт час игра. Роберто Паскуали направи 3:1 в 16-ата минута, но Цветков с втория си гол в мача направи 2:3 в 25-ата минута. Джузепе Сория се разписа след половин час и гарантира успеха на Италия.

В другия двубой от групата Унгария се наложи над Израел с 5:2. България играе срещу Унгария във втория си мач утре. В квалификационния турнир в зона Европа участват 24 състава. Първите два отбора от всяка група и 4 от най-добрите трети продължават на 1/8-финалите.