България загуби с 0:3 от Румъния на стадион "Александър Шаламанов" в мач от Група C4 на европейските квалификации при жените.

Румънките откриха резултата в 37-ата минута, когато Щефания Ватафу се разписа от пряк свободен удар.

Пет минути след началото на втората част гостенките отбелязаха втори гол - Кристина Карп бе точна с глава.

В 79-ата минута Андреа Херцег отбеляза трети гол във вратата ни, след като Роксана Шаханска не успя да изчисти добре една топка и тя попадна у румънката.

Нашите са на трета позиция с три точки от четири мача. Румънките са лидер с пълен актив от 12 точки.

Втори е тимът на Армения с шест, а последен е Казахстан също с три, но победа в директния мач праща нашите на по-горната позиция.