Юношеският национален отбор на България до 17 години загуби с 1:2 от връстниците си от Сърбия във втора контрола между двата отбора (0:2 в първата), която се игра на базата в Бояна. Головете за гостите вкараха Матея Гушчевич и Лазар Миладинович, а за "лъвчетата" се разписа Николай Арахангелов.

Първото попадение в проверката падна в 16-ата минута, след като Матея Гушчевич направи мощен пробив отляво, който завърши с точен удар във вратата на България.

В 29-ата минута "лъвчетата" сътвориха добра атака, завършена майсторски от Николай Арахангелов.

Шест минути по-късно Сърбия логично стигна до втори гол, след като контролираше нещата на терена. Нападателят на Земун Лазар Миладинович се разписа с удар, който се отби в бранител на България и попадна в мрежата на Пламен Андреев.

През втората част Ваня Влахович нацели горната греда, като това бе най-интересната ситуация до края на проверката.

БЪЛГАРИЯ: 12. Пламен Андреев, 6. Валентин Петров (59 – 22. Емил Кьосов), 14. Теодор Андреев (47 – 13. Йоан Лозанов), 10. Красиан Колев (74 – 7. Георги Шопов), 17. Николай Арахангелов, 9. Борис Димитров (62 – 18. Жечко Йорданов), 19. Николай Златев, 5. Несин Салим, 4. Иван Иванов (62 – 2. Виктор Атанасов), 3. Илиан Тонов, 21. Красимир Тодоров (53 – 11. Георги Атанасов).