Черно море победи с класическото 3:0 Добруджа в контролна среща, играна в Добрич.

Още в 5-ата минута "моряците" откриха резултата. Играчът на втородивизионния тим Младен Димитров върна топката към своя вратар Радосвет Христов, който не очакваше това, и тя мина под краката му, попадайки в мрежата - 0:1.

В 16-ата Георги Илиев подаде към Дончо Атанасов, той стреля опасно. Вратарят на домакините спаси, но при добавката Ермес Паломино не остави шансове за Христов - 0:2. Така венецуелският нападател успя да се разпише във втори пореден мач на Черно море, след като преди дни вкара и в контролата с Етър, спечелена с 4:1.

Третото попадение във вратата на Добруджа реализира Тодор Колев в 85-ата минута след пас на Симеон Симеонов.

В понеделник Черно море гостува на Калиакра в мач от 9-ия кръг на "А" група.

Съставът на Черно море: Петър Денчев, Сашо Александров, Александър Александров, Мишо Лазаров, Ивелин Янев, Георги Илиев, Илиян Капитанов, Самуел Камазола, Дончо Атанасов, Георги Божилов, Хермес Паломино (Пиргов, Ратников, Попов, Андреев, Петков, Николов, Симеонов, Митев, Манолов)