Литекс и Черноморец завършиха 0:0 в Ловеч в мач от 7-ия кръг на "А" група. Така "акулите" сложиха край на успешната серия на "оранжевите". В последите си 17 шампионатни домакинства Литекс все побеждаваше, но днес не успя да го стори.

Главен виновник за нулевото равенство е Паскал Борел. Германският вратар на гостите от Бургас на няколко пъти се намеси решително и опази мрежата си суха. На два пъти и гредите помагаха на Черноморец.

"Оранжевите" имаха превъзходство, но така и не успяха да отбележат гол. Христо Янев бе най-близо до попадение. През първото полувреме негов удар от фаул срещна дясната греда на Паскал Борел. Малко преди почивката халфът стреля, Борел се намеси, отпката се отбива в дясната греда и излезе в корнер. Янев имаше още няколко възможности за поразяване на целта от пряк свободен удар, но шутовете му все срещаха стената.

В началото на второто полувреме Христо Янев изведе отлично Том в наказателното поле на "акулите", бразилецът стреля, Борел протегна лявата си ръка и изби топката.

В края на мача появилият се като резерва Светослав Тодоров можеше да донесе победата на Литекс. Нападателят обаче пропусна две удобни положения. Първо негов удар с глава бе уловен от Паскал Борел. Малко след това германският страж на гостите със сетни усилия спаси силен изстрел на Тоди.

Във временното класиране на върха с по 15 точки са Левски и Черноморец, а Литекс е трети с 13. На "сините" в понеделник предстои гостуване на Черно море.

Черноморец и Литекс са единствените отбори в "А" група, които все още нямат загубен мач от началото на сезона. /БЛИЦ

Срещата по минути - ТУК

ЛИТЕКС - ЧЕРНОМОРЕЦ 0:0
ЛИТЕКС:
31.Виничиус Баривиейра, 4.Джемал Берберович, 22.Пламен Николов, 33.Николай Бодуров, 3.Петър Занев, 23.Небойша Йеленкович, 10.Сандриньо, 15.Дока Мадурейра (66-17.Георги Миланов), 7.Христо Янев, 8.Том (79-27.Момчил Цветанов), 19.Уилфред Нифлор (53-9.Светослав Тодоров)
Резерви: 1.Урош Голубович, 5.Михаил Венков, 6.Ивайло Петков, 17.Георги Миланов, 27.Момчил Цветанов, 9.Светослав Тодоров, 11.Флорин Брату
Треньор: Любослав Пенев
4ernomorec.JPG
ЧЕРНОМОРЕЦ: 33.Паскал Борел, 18.Йохен Зайц, 2.Траян Дянков, 4.Енис Хайри, 6.Орлин Старокин, 14.Рикардо Андре, 8.Марсио Нуньо, 78.Педриня, 30.Антонио Дос Сантос (70-11.Пламен Крумов), 77.Георги Андонов (46-39.Муса Койта), 9.Адриан Фернандес (83-13.Мартин Тошев)
Резерви: 12.Стоян Колев, 7.Матиас Морис, 11.Пламен Крумов, 13.Мартин Тошев, 16.Тодор Паланков, 26.Георги Терзиев, 39.Муса Койта
Треньор: Красимир Балъков