Черноморец (Бургас) победи с убедителното 4:1 като гост Пирин (Благоевград) в мач от 11-ия кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години, игран на стадион "Христо Ботев". Това е втори пореден категоричен успех за "акулите", след като в миналия кръг разбиха с 5:2 Локомотив (София). В същото време пък избраниците на Мирослав Митев регистрираха осма загуба от началото на сезона.

Момчетата на старши треньора Антон Спасов и този път показаха завидна тактическа дисциплина, ефективност в завършващата фаза и заслужено се поздравиха с категоричния успех. "Акулите" откриха още в началото на срещата чрез Петър Патев от дузпа. Само няколко минути по-късно резултатът беше удвоен с попадение на Николай Андонов. Двата отбора се отеглиха на почивката при резултат 2:1, след като домакините успяха да върнат едно попадение.

През втората част талантите на Черноморец не оставиха никакъв шанс на своите съперници и с 2 гола на Андон Стоянов оформиха крайното 4:1.