Хебър (Пазарджик) ще играе в Еfbet Лига през новия сезон. Отборът на Николай Митов измъкна победата с 2:1 при гостуването на Септември (Симитли) в последния кръг и си гарантира директна промоция за елита, завършвайки втори в крайното класиране със 70 точки. Успехът дойде навръх празник на град Пазарджик.

Припомняме, че по-рано в елита се класираха още Спартак (Варна) и Септември (София), които също финишират със 70 точки. Столичният тим завършва първи във Втора лига, докато "соколите" са трети.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

За Хебър това ще бъде четвърто участие в групата на майсторите. За последно "зелените" бяха част от елита през сезона 2000/2001. Треньорът Николай Митов и футболистите му прекъснаха 21-годишното чакане и донесоха голяма радост на Пазарджик.

Хебър поведе при гостуването в Симитли на вече изпадналия от Втора лига Септември. В 20-ата минута Тодор Чаворски откри резултата, а в 38-ата Китан Василев удвои. Наджиб Чибоут вкара за домакините, но до края гостите от Пазарджик не допуснаха изненада и след последния съдийски сигнал ликуваха заслужено.

По същото време Етър победи с 3:2 Добруджа, но завършва четвърти и ще играе бараж за място в Еfbet Лига срещу предпоследния в елита - Ботев (Враца) или Царско село.

"Болярите" поведоха чрез Уилсон Филипе още в петата минута. В 20-ата Юлиян Райков също вкара с глава - 2:0. В началото на второто полувреме Моран Мартин се разписа за 3:0, като на стадион "Ивайло" се надяваха Хебър да не спечели в Симитли.

До края гостите от Добрич, които ще бъдат част от професионалния футбол и през следващия сезон, стигнаха до два гола и срещата завърши 3:2. Точни във вратата на Етър бяха Денислав Станчев и Ахмед Адемов.

Септември (Симитли) - Хебър (Пазарджик) 1:2
0:1 Тодор Чаворски (20), 0:2 Китан Василев (38), 1:2 Наджиб Чибоут (68)

Съставът на Хебър: Петър Дебърлиев, Мартин Михайлов, Томислав Папазов, Радослав Терзиев, Георги Търтов, Олег Димитров, Евгени Игнатов, Китан Василев, Емануил Манев, Тодор Чаворски, Ивайло Михайлов

ВТОРА ЛИГА - 38 КРЪГ

От 20 май (петък):
Янтра (Габрово) - Лудогорец II 1:2
0:1 Хюсеин Кельовлуев (60), 1:1 Християн Чипев (75), 1:2 Владислав Найденов (81)

От днес (21 май):
Монтана - Спартак (Варна) 1:1
1:0 Лиандро Мартис (27), 1:1 Цветан Илиев (42)

Спортист (Своге) - ЦСКА 1948 II 4:4
1:0 Георги Николов (10), 1:1 Жуниньо (12), 2:1 Мартин Сандов (15), 2:2 Валентин Йосков (42), 2:3 Жуниньо (49), 3:3 Илия Русинов (57), 3:4 Жуниньо (71), 4:4 Илия Русинов (77-дузпа)

Ботев (Пловдив) II - Марица (Пловдив) 2:2
1:0 Благовест Данчев (34), 1:1 Мариян Тонев (38), 1:2 Теодор Фърков (45), 2:2 Георги Трифонов (79)

Марек (Дупница) - Струмска слава (Радомир) 4:2
0:1 Кристиян Слишков (4), 1:1 Росен Йорданов (11), 2:1 Симеон Димитров (21), 3:1 Руслан Черненко (37), 4:1 Александър Близнаков (64-дузпа), 4:2 Томас Добрев (79-дузпа)

Созопол - Литекс 0:4
0:1 Никола Георгиев (7), 0:2 Пламен Николов (29), 0:3 Марк-Емилио Папазов (53), 0:4 Йоан Лозанов (74)

Етър - Добруджа 3:1
1:0 Уилсон Филипе (5), 2:0 Юлиян Райков (44), 3:0 Моран Мартин (55), 3:1 Денислав Станчев (84), 3:2 Ахмед Адемов (90+3-дузпа)

Миньор (Перник) - Левски (Лом) 3:0 служебно