Етър записа успех с 3:2 над втородивизионния Янтра (Габрово) в контролна среща, играна на стадион „Ивайло“ във Велико Търново. И петте гола падната през второто полувреме, когато на терена се появиха и новите попълнения в отбраната Принс и Луис Кордова.

През първата част четири удара на Мартин Тошев минаха покрай гредите, а за гостите веднъж това стори Георги Недков. В 56-ата минута новото попълнение Принс отне топката в центъра, напредна и с мощен удар от дистанция принуди вратаря да избива, но Ивайло Димитров с добавка между краката му откри резултата. Янтра веднага изравни с гол на Иван Василев за 1:1. Последваха удари на Принс и Емил Колев до гредите.

В 65-ата минута вратарят на гостите сгреши и Ловре Кнежевич го наказа с удар в ъгъла – 2:1. Ангел Мартинов пък извади удар на Недков, но в 74-ата минута след центриране непокритият Цветелин Радев с глава отново изравни. Най-красивият гол в мача падна в 76-ата минута след триходова комбинация, завършена от направилия добър мач Шано Буколда – 3:2. В самия край на мача техничен удар на Кольо Станев мина до гредата.

Състав на Етър: Мартин Величков, Илкер Будинов, Георги Ангелов, Мариян Иванов, Янко Ангелов, Мартин Моран, Шано Буколда, Ловре Кнежевич, Кольо Станев, Мартин Тошев (Ангел Мартинов, Ивайло Димитров, Димо Бакалов, Пламен Димов, Хавиер Бетегон, Принс, Луис Кордова).