Лудогорец записа поредната си загуба в зимните контроли. Този път шампионите паднаха от Локомотив (Москва) с 1:3 в Марбея. Мачът започна с предпазлива игра и от двата тима. В 22-ата минута съдията отмени гол на Станислав Дяков, защото прецени, че топката при паса на Витиня преди това е излязла в аут. Скоро след това Н'Дойе направи страхотен пробив и подаде към Торбински, който от границата на наказателното поле стреля в напречната греда.

В 29-ата минута отново активният Н'Дойе проби отдясно, Торбински подаде към Майкон. Бразилецът стреля към опразнената врата, а от голлинията Гулдан изби топката с ръка. Реферът посочи веднага бялата точка, а Саша Семедов хладнокръвно вкара дузпата - 1:0 за Локомотив.

В 54-ата минута Марселиньо получи чудесен пас и излезе очи в очи с Гилерме, след което с много техничен удар чукна топката над вратаря - 1:1. Отговорът на руснаците беше бърз. В 60-ата минута звездата Павлюченко бе оставен абсолютно сам в наказателното поле, получи пас от Глушаков и с техничен удар вкара във вратата на Владо Стоянов - 2:1. 6 минути по-късно след центриране от корнер, Майкон засече с глава и реализира трети гол за руснаците. Локомотив продължи да доминира до края на срещата. В 89-ата минута Глушаков изпълни отлично пряк свободен удар и разтресе напречната греда на Лудогорец. До момента “орлите” изиграха проверки с Шериф (Молдова) 3:1, Екранас (Литва) 1:0, Атлетико (Паранензе, Бразилия) 2:6, Оцелул (Галац, Рум) 0:1, Лех (Познан, Пол) 1:2, Легия (Варшава, Пол) 0:1.

Преди седмица “Левски” победи московските железничари с 2:0. Любопитно е, че това пък беше единствената победа на “сините” от началото на зимната им подготовка.

Лудогорец - Локомотив (Москва) 1:3
0:1 Самедов (29 д.), 1:1 Марселиньо (54), 1:2 Павлюченко (59), 1:3 Майкон (66)

Лудогорец: Стоянов, Кайсара, Моци, Барт (70-Мантула), Витиня, Гулдан, Дяков, Иванов (72-Александров), Бакалов (46-Ив. Стоянов), Марселиньо (67-Ернандес), Безяк

Локомотив (Москва): Гилерме, Шишкин, Лъйсцов, Дюрица, Янбаев, Тигорев, Тарасов, Самедов, Майкон, Торбински, Н'Дойе

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА