Без подалия оставка треньор Наджи Шенсой Пирин надделя с минималното 1:0 срещу Черно море в първата среща от 11-ия кръг на "А" група. Двубоят се игра на стадион "Осогово" в Кюстендил, а автор на единственото попадение стана Даниел Пеев.

В 33-ата минута защитникът на "моряците" Александър Александров изчисти топката с глава след центриране, но тя попадна в Пеев, който от дъгата пред пеналта я прати в мрежата на Илко Пиргов със страховит шут от воле.

В последните 10-ина минути "орлетата" играха с човек по-малко, тъй като червен картон получи Мирослав Ризов. Домакините обаче удържаха крехкия си аванс, като дори в продължението уникален пропуск направи Зоран Златковски. Македонският нападател се озова сам срещу Илко Пиргов, но загуби топката.

В 82-ата минута бе най-спорното положение в мача. Резервата Георги Какалов бе повален в наказателното поле на Пирин, но съдията Станислав Ставров даде пряк свободен удар, а не дузпа.

С прибавените три точки "орлетата" събраха 15 и се изравниха с Черно море, които са със същия точков актив. Благодарение на днешната победа Пирин успя да изпревари Левски във временното класиране. "Сините" вече са девети, а утре домакинстват на Локомотив (Мездра). /БЛИЦ

Срещата на живо с БЛИЦ:

1 - Начало на мача
10 - Силен изстрел на Георги Илиев е спасен от Благой Макенджиев
29 - Макенджиев излезе напред и на границата на наказателното си поле улови точно пред крака на Мирослав Манолов
33 - ГОЛ! 1:0 за Пирин! Страхотен гол на Даниел Пеев. Защитникът на Черно море Александър Александров изчисти топката с глава след центриране, но тя попадна в Пеев, който от дъгата пред пеналта я прати в мрежата на Илко Пиргов със страховит шут от воле

60 - В последните минути срещата се изнерви
62 - Сблъсък между футболисти на двата отбора, съдията Станислав Ставров вади жълт картон единствено на Радослав Анев от Пирин
67 - Изстрел на Дани Пеев от 20 метра, Илко Пиргов е на мястото си и лови сигурно топката
72 - Даниел Младенов е заменен от Благой Наков
73 - Георги Какалов влиза на мястото на Атанас Борносузов
77 - Даниел Пеев е сменен от Стефан Станчев
80 - ЧЕРВЕН КАРТОН! Мирослав Ризов е изгонен
82 - Георги Какалов е повален в наказателното поле, но съдията Станислав Ставров даде пряк свободен удар, а не дузпа
83 - Георги Илиев бие, но над вратата
90 - Продължението е 4 минути
90+2 - Уникален пропуск на Зоран Златковски, който се озова сам срещу Илко Пиргов и загуби топката
90+4 - Край на мача. Пирин победи с 1:0 Черно море

ПИРИН - ЧЕРНО МОРЕ 1:0
1:0 Даниел Пеев (33)

ПИРИН: 12.Благой Макенджиев, 26.Юлиан Попев, 27.Радослав Митревски, 6.Георги Георгиев, 25.Мирослав Ризов, 11.Радослав Анев, 18.Борис Галчев, 20.Драги Коцев, 28.Даниел Пеев (77-5.Стефан Станчев), 29.Борис Кондев (46-7.Зоран Златковски), 17.Даниел Младенов (72-8.Благой Наков)
Резерви: 22.Веселин Ганев, 5.Стефан Станчев, 7.Зоран Златковски, 8.Благой Наков, 16.Костадин Кацимерски, 23.Диян Молдованов, 9.Иван Цачев

ЧЕРНО МОРЕ: 26.Илко Пиргов, 6.Танко Дяков, 15.Александър Александров, 84.Мамуту Кулибали (46-19.Герасим Заков), 20.Михаил Лазаров, 8.Атанас Борносузов (73-9.Георги Какалов), 23.Даниел Георгиев, 13.Тодор Колев, 21.Георги Илиев, 11.Здравко Лазаров (56-17.Мартин Керчев), 31.Мирослав Манолов
Резерви: 1.Карамфил Илчев, 3.Жуниор, 5.Николай Домакинов, 17.Мартин Керчев, 28.Ели Маркес, 9.Георги Какалов, 19.Герасим Заков