Пирин победи Монтана с 2:0 и се изкачи на деветото място в класирането. Двете попадения бяха дело на Борис Кондев и Драги Коцев през второто полувреме.

Двата отбора не играеха за точки и направиха приятен за гледане мач. През първото полувреме домакините от Благоевград играха по-добре и създадоха няколко положения. Даниел Младенов обаче направи два сериозни пропуска.

Малко след подновяването на играта в 52-ата минута Младенов центрира, Златковски свали към Кондев и голмайсторът на тима не сгреши – 1:0. Точно 20 минути по-късно “орлетата” стигнаха и до втори гол, като Коцев само бутна топката във вратата след удар на Кондев./БЛИЦ

ПИРИН – МОНТАНА 2:0
1:0 Кондев (52), 2:0 Коцев (72)

Пирин: 12.Благой Макенджиев, 2.Дюлгеров (40 – Юлиян Попев), 27.Радослав Митревски, 6.Георги Георгиев, 25.Мирослав Ризов, 10.Тодор Паланков, 14.Янко Сандански, 17.Даниел Младенов, 11.Димитър Воденичаров (69 - Коцев), 29.Борис Кондев, 7.Зоран Златковски (85 - Якимов)

Монтана: 1.Христо Иванов, 17.Славчо Бойчев, 3.Г. Иванов (57 - Чипилов), 4.Станислав Жеков, 6.Тихомир Трифонев (42 - Попов), 21.Даниел Гаджев, 14.Антон Личков, 20.Мирослав Иванов (67 - Петров), 10.Венци Иванов, 16.Мечев, 19.Илиев

Стадион: “Христо Ботев”
Съдия: Севгин Адем
Жълти картони: Митревски (П), Иванов, Мечев, Илиев (М)