Пирин (Благоевград) постигна впечатляваща победа с 9:1 над Рилски спортист в мач от 10-ия кръг на Югозападната "В" група, игран на осветление на стадион "Христо Ботев".

"Скиорите" изненадващо поведоха в резултата, но до края на първата част с попадения на Давид Гълъбов (2) и Костадин Кацимерски, "орлетата" успяха да стигнат до обрата.

През втората част домакините реализираха още 6 гола, като два от тях бяха на Давид Гълъбов (общо 4), а по един гол добавиха Марио Янков, Станислав Бачев, Георги Даскалов и Борис Шиндов.

След изразителната победа Пирин е пети в Югозападната "В" група с 19 точки, а лидер е Витоша (Бистрица) с 25.

Следващият двубой на "орлетата" е гостуване именно на водача във временното класиране. Срещата е на 28 октомври от 16:00 часа в Бистрица.

Съставът на Пирин от мача с Рилски спортист: Богданов, Таиров, Станков, Сандев, Стоев, Бачев, Кацимерски, Хаджииванов, Янков, Гълъбов и Даскалов. След почивката в игра се появиха Карадачки, Домозетски и Шиндов.