Пирин (Бл) изненадващо победи с 2:1 Видима-Раковски в контролна среща, играна в село Склаве. Както е известно, наставникът на тима от Севлиево Костадин Ангелов за последно води "орлетата" в "А" група преди отборът от Благоевград да бъде изхвърлен в аматьорския футбол. Сега Лаптопа пожела контрола срещу бившия си клуб, която обаче загуби. През пролетния полусезон Пирин ще играе в Югозападната "В" група с лиценза на Перун (Кресна).

"Орлетата" откриха резултата в 29-ата минута, когато във вратата на елитния тим се разписа Антонио Хаджииванов. Пет минути преди почивката Тодор Колев отбеляза поредния си гол за Видима-Раковски в контролите и изравни. Първото полувреме завърши при резултат 1:1, а в началото на второто полувреме Пирин стигна до втори гол. Попадението реализира Атанас Топалов след статично положение и грешка в отбраната на тима от Севлиево.

"Доволен съм от начина, по който играхме в мача с Пирин", коментира за официалния сайт на Видима-Раковски треньорът Костадин Ангелов.

"Имаме какво да подобряваме и отработваме, особено по отношение на статичните положения. До този момент това нямаше как да се получи, тъй като тренирахме само върху сняг. Сега, по време на лагера, ще наваксаме", допълни наставникът на севлиевския тим.

Съставът на Видима: Николай Митев, Атанас Дреновички, Самет Ашимов, Георги Иванов, Калин Щърков, Георги Стойчев, Ахмед Хикмет, Руслан Иванов, Тодор Колев, Ангел Русев и Милен Тонев. По-късно се включиха и Ивайло Василев, Цветомир Панов, Михаил Минков, Димитър Наков, Кристиян Тафраджийски, Християн Кожухаров, Добрин Петров и Максим Стойков. Цял мач играха Атанас Дреновички, Ахмед Хикмет и Руслан Иванов.