Пирин (Благоевград) постигна първа победа в предсезонните контроли. След 7 поредни загуби „орлетата” се наложиха с 3:0 като гост на Велбъжд (Кюстендил).

Избраниците на Костадин Герганчев постихнаха класически резултат на стадион "Осогово", след като имаха преимущество през целия двубой.

Първи се разписа Мартин Иванов, който отбеляза страхотно попадение от 30 метра. Втория гол бе дело на Григоров, който се възползва от разбъркване пред вратата на домакините. Класическия резултат оформи Кацимерски след прецизно изпълнение на фаул през втората част.

Както е известно, двата отбора ще играят един срещу друг и в Югозападната „В” група.

Стартовият състав на Пирин: Богданов, Иванов, Сандев, Митов, Стоев, Григоров, Кацимерски, Ризов, Шиндов, Хаджииванов и Костов. През втората част влязоха всички останали футболисти, попаднали в групата, начело с двамата вратари Захари и Филип Димитрови, Мутавджийски, Домозетски, Карачоров, Янков и Тренчев. В игра е появи и младият Герганчев, както и дошлият на проби бивш състезател на Чавдар (Етрополе) Николов.