ОФК Пирин (Благоевград) победи юношите старша възраст на Пирин 2001 (Благоевград) с 6:1 в контролна среща, играна на базата в Рилци.

Първоначално за днешния ден бе планирана контрола с македонския Хоризонт, но след като тя пропадна, възпитаниците на Йордан Боздански се срещнаха с юношите на Ивайло Андонов.

Още до почивката "орлетата" поведоха с 4:0 с голове на Давид Гълъбов, Георги Мирчев (2) и Георги Самокишев.

През второто полувреме се разписаха още Цветан Николов и Георги Калайджиев, а за Пирин 2001 почентния гол вкара Александър Костадинов.

Контролата бе много полезна и за двата отбора, още повече за ОФК Пирин, тъй като заради проливния дъжд, пропадна и контролата в сряда с Велбъжд (Кюстендил).