Пирин (Благоевград) победи с 4:1 Германея (Сапарева баня) в мач от 6-ия кръг на Югозападната „В” група. Двубоят на стадион „Христо Ботев” отново се игра на осветление.

За "орлетата" до почивката се разписаха Давид Гълъбов, Методи Костов и Антонио Хаджииванов. В 52-ата минута Марио Янков бе точен за 4:0, а почетното попадение за Германея вкара Румен Ангелов в 79-ата.

В предишния мач на осветление „орлетата” разбиха Септември (София) с 4:0. Победата е трета поредна за Пирин и общо четвърта от началото на сезона. В класирането тимът от Благоевград е на 3-ото място с 13 точки. Лидер е Витоша (Бистрица) с 18 точки, а Марек е втори с 15.

Следващата среща на "орлетата" е гостуване в Ихтиман на местния "Ботев", в неделя от 17:00 часа.

Съставът на Пирин от мача с Германея:
Богданов, Таиров, Сандев, Бачев, Стоев, Кацимерски, Янков, Хаджииванов, Костов, Гълабов и Григоров. След почивката се появиха Бижев, Мутавджийски и Герганчев.