Пирин Благоевград победи Германея (Сапарева баня) с 3:1 в контрола, играна на базата в село Рилци. Това бе първа победа за „орлетата” в предсезонните контроли след загубата от Лудогорец с 1:5 миналия четвъртък, предава "Гонг". В 6-ата минута Васил Туджаров откри резултата за Пирин. Преди седмица той се разписа и срещу шампиона Лудогорец. Тони Тасев покачи на 2:0. На почивката Йордан Самоковлийски пусна в игра Драги Коцев. За него това бе повторен дебют с фланелката на Пирин, след като през лятото на 2010 година бе продаден на Локомотив Пловдив. Въпреки че изкара само 30 минути на терена, той вкара третия гол в мача, в 63-ата минута. 7 минути по-късно Карачовски с удар от около 25 метра реализира почетния гол за Германея и оформи трайното 3:1. В събота от 14.00 часа Пирин Бл приема Пирин ГД в трета си контрола за сезона отново в Рилци./БЛИЦ