Пирин (Благоевград) стартира с победа контролите тази зима. "Орлетата" надделяха с 1:0 срещу втородивизионния Сливнишки герой. Тимът от Благоевград стартира подготовка в понеделник, но само дни по-късно реши да изиграе първия си мач за 2012 година.

Треньорът на Пирин Костадин Герганчев заложи на различни състави през двете полувремена. Сред титулярите през първата част започнаха Владислав Митев на вратата, опитните Мирослав Ризов, Радослав Митревски и Андрей Стоев. А в по-предни позиции играха бившите юношески национали на Пирин 2001 Петър Карачоров и Антонио Хаджииванов. Именно последният вкара и единственото попадение, като се разписа още в 5-ата минута. Хаджииванов получи дълго извеждащо подаване от Карачоров и озовал се сам срещу вратаря на Сливнишки герой реализира.

Мачът се игра при хубаво време и привлече доста привърженици на "орлетата" на базата в Рилци.

В Пирин продължават да чакат развръзка с официалното вземане на лиценза на Перун (Кресна), което ще прати тима на Костадин Герганчев в Югозападната "В" група.