Елитният Пирин (ГД) победи с 3:1 втородивизионния Септември (Симитли) в контролна среща, играна в Гоце Делчев. Това бе трета проверка за неврокопчани по време на прекъсването на шампионата заради световните квалификации. Преди това възпитаниците на Тенчо Тенев победиха с 2:0 Гигант (Съединение) и загубиха със същия резултат от Локо (Сф). Неофициален дебют за Септември (Симитли) направи котдивоарският нападател Фидел Куаме, предава novsport.com.

На градския стадион в Гоце Делчев домакините поведоха с 2:0 още през първото полувреме. Любомир Гуцев откри резултата в 17-ата минута. Десет по-късно Виктор Шишков покачи на 2:0 след асистенция на Гуцев. В 28-ата минута гостите от Симитли отвърнаха с опасен удар на Костадин Аджов, но топката срещна напречната греда. В 70-ата минута Веселин Здравков покачи на 3:0. Осем минути преди края юношата на Милан в състава на Септември (Симитли) Антонио Михайлов вкара почетното попадение, фиксирайки крайното 3:1 за домакините от Гоце Делчев.

Пирин домакинстват в събота на Славия в мач от 5-ия кръг на „А” група. Ръководството ще пусне билетите за мача с „белите” още в четвъртък. Пропуските ще се продават само следобед на касите на стадиона. Цената на билета е 5 лева.

Пирин (Гоце Делчев): Абди Абдиков, Румен Лапантов, Илиян Марчев, Атанас Фиданин, Любомир Гуцев, Петър Лазаров, Иван Стоянов, Драги Коцев, Виктор Шишков, Веселин Марчев, Албин Ходза.

Септември (Симитли): Стоян Васев, Асен Топузов, Антон Мангурев, Радослав Бачев, Радослав Митревски, Методи Илиев, Божидар Васев, Иван Балтов, Костадин Аджов, Атанас Николов, Анатоли Лулейски.