Пирин (Гоце Делчев) спечели гостуването си на Любимец с 2:1 в мач от 29-ия кръг на "А" група. За неврокопчани това е първи успех далеч от дома в този шампионат.

Марио Близнаков откри резултата в 32-ата минута, засичайки топката от въздуха. Само 4 минути по-късно Васил Панайотов удвои преднината на тима, воден от Йордан Боздански.

Две минути преди края Любимец все пак стигна до почетно попадение. Вкара го влезлият като резерва Георги Стефанов.

Така в класирането на втората седмица на "А" група Пирин (ГД) е пети 18 точки, а Любимец е шести със същия актив, но с по-лоша голова разлика.

Любимец - Пирин (ГД) 1:2
0:1 Марио Близнаков (32), 0:2 Васил Панайотов (36), 1:2 Георги Стефанов (88)

Любимец: 12.Радослав Рашков, 35.Емил Аргиров, 14.Георги Радев, 24.Милен Кикарин, 11.Виктор Митев, 8.Майкъл Тевия, 26.Георги Вълчев, 7.Албин Одза, 17.Иван Вълчанов, 88.Георги Стефанов, 9.Стефан Христов