Пирин (Гоце Делчев) победи с 3:2 гостуващи Монтана в първи 1/16-финал за Купата на България. Реваншите са на 24/25 ноември. Домакините взеха комфортен аванс до края на първото полувреме след голове на Васил Панайотов (43) и Георги Петров (45). През първото полувреме неврокопчани имаха пълен превес на терена. В 42-ата минута след центриране отдясно Георги Петров от малкото наказателно поле стреля над вратата. Минута след това Панайотов отбеляза за 1:0. В 45-ата минута Георги Петров беше изведен сам срещу вратаря на гостите и покачи на 2:0.

Голмайсторът на гостите Мирослав Антонов върна едно попадение в 62-ата минута. Последва пропуск на Веселин Марчев за Пирин (Гоце Делчев). В 83-ата минута нападателят на Монтана Деян Христов нацели гредата на домакините. Противно на натиска на гостите, Пирин стигна до гол. В 84-ата минута Петър Лазаров отправи страхотен удар в долния десен ъгъл на вратата на Монтана за 3:1. При този резултат футболистите на Пирин (Гоце Делчев) се отпуснаха и помислиха, че двубоят е приключил. В предпоследната минута Мартин Сечков вкара за 2:3 и остави интригата за реванша./БЛИЦ

Пирин (Гоце Делчев) - Монтана 3:2
1:0 Васил Панайотов (43), 2:0 Георги Петров (45), 2:1 Мирослав Антонов (62), 3:1 Петър Лазаров (86), 3:2 Мартин Сечков (89)