Пирин и Миньор не успяха да се победят в дербито на Югозапада и срещата приключи при равенство 1:1. Първи до гол стигнаха гостите от Перник, които поведоха чрез Витанов в 65-ата минута. Десет минути преди края на срещата младият Костов изстреля страхотна бомба, която се удари в гредата, а после и в гърба на пернишкия страж Иво Иванов, след което се спря в мрежата на гостите.

ПИРИН – МИНЬОР 1:1
0:1 Любомир Витанов (65), 1:1 Станислав Костов (80)

1 – Начало на мача
10 - двата тима са се вкопчили в битка на терена.
20 - силен удар на Молдованов от фаул, топката се отбива от стената
45 - край на първото полувреме
-----------------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
49 - Ивайло Иванов спаси силен удар на Руслан Иванов
65 - ГОООЛ! 1:0 за Миньор. Любомир Витанов вкара със силен удар по земя
80 - ГООЛ за Пирин, голмайстор Станислав Костов, който стреля от границата на наказателното поле, топката се отби в гърба на вратаря Иво Иванов е влезе във вратата

Пирин: 12.Благой Макенджиев, 10.Р .Иванов, 3.Иван Михов, 23.Диян Молдованов, 27.Радослав Митревски, 26.Юлиян Попев, 2.Дюлгеров, 7.Зоран Златковски (60 - Воденичаров), 9.Костов, 18.Якимов (60 - Стойков), 29.Борис Кондев (46 - 8.Антон Костадинов)

Миньор: 99.Ивайло Иванов, 2.Божиков, 3.Адриан Олегов, 6.Даниел Златков, 8.Йордан Тодоров, 17.Траянов, 18.Горан Янкович (60 - Хр. Господинов), 19.Петров, 21.Костадин Хазуров, 24.Любомир Витанов, 32.Костадин Марков

Стадион: “Христо Ботев”
Съдия: Георги Йорданов