Пирин се наложи с минималното 1:0 като домакин на Дунав в среща от 24-ия кръг на Първа лига. Двубоят на "Христо Ботев" бе от изключително значение за двата тима, които се намират в долната половина на таблицата.

Началните минути на мача бяха равностойни, като двата тима трудно стигаха до реални голови ситуации. Първата такава дойде в 25-ата минута , когато Ничев засече с глава центриране от корнер, но стражът на Дунав Мартин Луков изби. Малко по-късно Башлиев стреля силно от границата на наказателното поле, но топката излезе в аут.

До края на полувремето играта се водеше предимно в центъра на терена и логично попадения нямаше.

Осем минути след почивката Юлиян Ненов от Дунав се озова на добра позиция, но ударът му бе отразен от Георгиев.

Така се стигна до 56-ата минута, когато Пирин излезе напред в резултата. Радослав Кирилов се разписа с техничен удар в горния ляв ъгъл на вратата на Луков. Това бе негов първи гол за благеовградчани след 38 мача.

В 80-ата минута Преслав Йорданов бе близо до дебютно попадение за Пирин, но прати топката покрай врата на противника от изгодна позиция.

С този успех Пирин вече има 26 точки на 10-ото място във временното класиране, докато Дунав е 12-и с 21.

ПИРИН - ДУНАВ 1:0
1:0 Кирилов (56)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
5 - Прострелно центриране на Суда от фаул, но Луков улавя без проблеми.
20 - Удар на Божидар Васев от границата на наказателното поле, но топката минава покрай вратата на Пирин.
21 -  Васил Шопов засече с глава центриране от дясното крило, но Георги Георгиев се намеси и предотврати гол.
24 -  Ничев засече с глава центриране от корнер, но стражът на Дунав Мартин Луков боксира към вътрешността на терена. Топката попадна в играч на Пирин, чийто шут обаче бе неточен.
28 -  След ниско изпълнение на корнер Александър Башлиев стреля фронтално срещу вратата, но топката илиза в аут.
31 - Хендерсън центрира опасно, топката тупна пред Луков, който изби.
44 - Рениа се освободи от своя съперник и шутира опасно, но топката минава покрай дясната греда на вратата.
45 - Край на първото полувреме!
---------------------------------------------
46 - Начало на втората част!
53 - Ненов стреля от дистанция, но ударът му е отразен от Георгиев.
56 -  ГОООЛ ЗА ПИРИН! Радослав Кирилов се разписва с техничен удар от границата на наказателното поле.
70Центриране на Бранимир Костадинов и неточен удар с глава на Ндиайе над вратата.
80 -  Преслав Йорданов получи пас от Башлиев, изпревари съперников играч хвърляйки се на шпагат, но прати топката покрай вратата.
90+4 - Край на мача!

Пирин: 72. Георги Георгиев (84Kостов), 21. Александър Башлиев, 27. Костадин Ничев , 3. Румен Сандев,18. Юлиян Попев, 44. Конър Хендерсън, 24. Антон Костадинов (54Траянов), 15. Димитър Благов (46Йорданов), 7. Анти Рениа, 99. Радослав Кирилов , 10. Аймен Суда
Резерви: 76.Красимир Костов, 19.Преслав Йорданов, 30.Тодор Траянов, 6.Тодор Паланков, 9.Флорент Боджадж, 26.Любомир Цолев, 4.Димитър Митев
Треньор: Милен Радуканов

Дунав: 1. Мартин Луков, 14. Божидар Васев, 16. Мартин Ковачев , 4. Петър Патев , 15. Христо Лемперов, 11. Диян Димов (61Силва), 31. Красимир Станоев (46Зитоуни), 10. Васил Шопов, 23. Виктор Сандес, 94. Юлиян Ненов, 27. Ндиайе
Резерви: 86.Станислав Антонов, 77.Бранимир Костадинов, 20.Димитър Георгиев, 9.Луис Силва, 22.Михаил Милчев, 17.Нассим Зитоуни, 83.Христо Попадийн
Треньор: Малин Орачев

Благоевград, "Христо Ботев"
Съдия: Ангел Баялцалиев

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация