Пирин (Благоевград) стартира поредицата от контроли на турска земя. На базата "Емир Хан" в Сиде "орлетата" срещнаха румънския Волунтари в здрав мач, който завърши при резултат 0:0.

През първата част двата тима играха равностойно, като си размениха по едно по-опасно положение. Това за Пирин дойде в 45-ата минута, когато Александър Башлиев проби по десния фланг, подаде добре на новото попълнение Даниел Генов, който стреля неточно.

През втората част започнаха и смените в двата тима, с което играта се и понакъса. Положенията липсваха, но все пак "орлетата" бяха по-активни и се опитваха да организират по-често атаки. Ще се запомнят удари на Бенгюзов и Благов, които обаче не намериха целта.

Следващата контрола на Пирин е в неделя, когато "орлетата" срещат полския Подбескидзе (oт 15:30 часа).

Съставът на Пирин от мача днес: Костов, Башлиев, Сандев, Виячки, Дюлгеров, Николов, Костадинов, Сандански, Тасев, Младенов и Генов. През втората част в игра се появиха Ганев, Попев, Благов, Бенгюзов, Тошев, Божинов, Наков, Креболиев, Карапетров.