Пирин (Благоевград) победи с 3:2 Черноморец (Бургас) в мач от 21-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години.

Домакините от Благоевград стигнаха до пълен обрат, след като до почивката изоставаха с 0:2. Георги Кръстев вкара и двете попадения за Черноморец - в 24-ата и 29-ата минути. Между тях гостите уцелиха и греда, дело на Живко Петков.

"Орлетата" стигнаха до пълен обрат в рамките само на 5 минути. Първо в 59-ата Калоян Стоянов с глава намали, а в 62-ата Димитър Техменджиев изравни. Секунди след това Мартин Григоров направи 3:2 за Пирин.

В 67-ата авторът на двете попадения за "акулите" - Георги Кръстев, нацели напречната греда на вратата на "орлетата".

След победата Пирин събра 22 точки и се намира в средата на таблицата. Черноморец е с 36 на една от челните позиции. "Акулите" изостават с 13 точки от лидера Литекс, който днес победи с 2:0 Черно море. /БЛИЦ