Пирин победи Славия с 2:1 като гост на "Овча Купел" в съмнителен мач. Мартин Тошев вкара двата гола за Пирин през второто полувреме, а през първата част Борислав Балджийски бе открил за Славия.

"Белите" изиграха добро първо полувреме и още при първата си атака се добраха до гол. В 12-ата минута Цветомир Панов изведе добре Борислав Балджийски в наказателното поле, той се освободи от бранител на Пирин и с хубав диагонален удар в горния ъгъл реализира за 1:0.

Славия обаче излезе коренно променен през второто полувреме и даде инициативата на Пирин. "Орлетата" прекалено лесно стигнаха до два гола, след много пасивна игра от страна на защитата и вратаря на Славия.

Мартин Тошев бе автор на двете попадения, като при първото бе оставен абсолютно непокрит да стреля с глава малкото наказателно поле, При втория му гол пък цялата отбрана на "белите" изгледа отблизо как Пирин атакува. Бранителите на водения от Александър Тарханов тим накрая оставиха спокойно Тошев да стреля, а Георги Петков не реагира.

Победата на Пирин дръпна с три точки пред Монтана в борбата за оцеляване. "Орлетата" имат 21 точки, докато тимът на Емил Велев е с 18. Славия заема четвърто място с 39 точки.

Kласиране, програма, голмайстори и всичко за "А" група - ТУК !!!

Славия - Пирин 1:2
1:0 Борислав Балджийски (12), 1:1 Мартин Тошев (57), 1:2 Мартин Тошев (72)

На живо:
12- ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! Цветомир Панов изеведе добре Борислав Балджийски в наказателното поле, той се освободи от бранител на Пирин и схубав диагонален удар в горния ъгъл реализира!
21- Страхотен удар от въздуха на Александър Дюлгеров, но Георги Петков се намеси впечатляващо и изби в корнер
35- Стилиян Николов се размина на косъм от отбелязване на автогол. Той опита да върне топката с глава към вратаря, но го прехвърли. Само умелата намеса на Костов остави резултата непроменен.
37- Тони Тасев се измъкна сам срещу Георги Петков, но вратарят излезе и се хвърли в краката му, а топката излезе в корнер
45- Край на първото полувреме
_________________________________________________________
46- Начало на второто полувреме
57- ГОЛ ЗА ПИРИН! Мартин Тошев бе изпуснат в наказателното поле на Славия и след хубав изстрел с глава не устави шансове за реакция на Георги Петков
72- ГОЛ ЗА ПИРИН! Маркиньос изигра защитата на Славия с пас с едно докосване, изведе Тасев по крилото, а той пусна топката към Тошев, който от границата на наказателното поле я вкара!

Резултат с изображение за славияСЛАВИЯ: 1.Георги Петков, 66.Абуд Омар, 13.Стефан Велков, 4.Никита Сергеев, 25.Цветомир Панов, 27.Емил Мартинов, 10.Янис Карабельов, 7.Борислав Балджийски , 71.Емил Стоев, 11.Дуде Ндонгола (51- smqna.jpg 14.Ивайло Димитров), 20.Сердар Сердеров (59- smqna.jpg 35.Георги Йомов)
Резерви: 32.Антониос Стергиакис, 5.Димитър Буров, 6.Петко Христов, 22.Владимир Семерджиев, 15.Калоян Кръстев jalt.jpg , 14.Ивайло Димитров, 35.Георги Йомов
Треньор: Александър Тарханов

Резултат с изображение за пирин благоевградПИРИН: 76.Красимир Костов, 3.Румен Сандев jalt.jpg , 33.Емил Виячки (29- smqna.jpg9.Даниел МладеновВтори жълт картон и съответно червен), 21.Александър Башлиев, 5.Александър Дюлгеров, 6.Костадин Дяков, 14.Стилиян Николов, 23.Тодор Траянов, 7.Тони Тасев, 15.Димитър Благов (59- smqna.jpg 28.Маркиньос), 10.Мартин Тошев (73- smqna.jpg 8.Даниел Генов jalt.jpg )
Резерви: 12.Веселин Ганев, 28.Маркиньос, 8.Даниел Генов, 17.Илия Карапетров, 9.Даниел Младенов, 16.Венислав Бенгюзов, 19.Благой Наков
Треньор: Наджи Шенсой