Миньор (Перник) надделя с минималното 1:0 Пирин в мач от 23-ия кръг на "А" група.

Победното попадение за домакините реализира Даниел Златков, който е родом от Благоевград и е юноша на Пирин.

След успеха Миньор събра 28 точки и заема 10-ото място. "Орлетата" останаха на 13-ата позиция с 18 точки.

"Жълто-черните" започнаха по-активно срещата. В 14-ата минута те поведоха в резултата с гол на Даниел Златков. Вратарят на Пирин Атанас Аршинков се размина с центрираната топка и централният защитник я засече с глава, пращайки я в мрежата му - 1:0.

До края на първото полувреме и двата състава си размениха по едно по-интересно положение, но Крум Бибишков и Явор Въндев бяха надиграни от двамата вратари.

След почивката оборотите се вдигнаха, но чистите голови положения липсваха. Нов фрапантен пропуск направи Явор Въндев, а за Пирин Янко Сандански можеше да изравни.

След поредния си успех в Миньор са спокойни, защото само чудо би ги лишило от мястото в "А" група. Тимът на Стойчо Стоев е на цели 11 точки от зоната на изпадащите. /БЛИЦ

МИНЬОР - ПИРИН 1:0
1:0 Даниел Златков (14)

Срещата по минути
14 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Миньор! Даниел Златков открива резултата. След центриране от корнер вратарят на Пирин Атанас Аршинков се размина с топката, след което централният защитник на домакините я прати в мрежата на "орлетата".
28 - Иван Цветков извежда Крум Бибишков сам срещу Иван Чворович, вратарят на Миньор се намесва отлично и избива топката.
45 - Пропуск на Явор Въндев. Нападателят бе изведен от Милен Василев сам срещу Атанас Аршинков , но би покрай вратата на Пирин.
45 - Продължението на първото полувреме е 1 минута.
45+1 - Край на първото полувреме.

46 - smqna.jpg Треньорът на Миньор Стойчо Стоев извършва втората си смяна. Мястото на Фарес Брахими заема Самир Аясс.
60 - Треньорът на Пирин Костадин Ангелов извършва две смени.
71 - smqna.jpg Димитър Илиев се появява в игра за Пирин, Костадин Кацимерски напуска терена.
72 - Том центрира в наказателното поле на Пирин, след което Любомир Тодоров стреля с глава, но изпрати топката в аут.
90 - Продължението е 4 минути.
90+5 - Край на мача. Миньор победи Пирин с 1:0.
МИНЬОР: 91.Иван Чворович, 4.Николай Христозов, 5.Борислав Стойчев, 6.Даниел Златков, 7.Милен Василев, 11.Илиян Илиев, 17.Ванчо Траянов (35-33.Том), 28.Явор Въндев, 32.Костадин Марков, 42.Фарес Брахими (46-8.Самир Аясс (73-14.Ивайло Цветков), 77.Любомир Тодоров
Резерви: 31.Славчев, 2.Васил Божиков, 3.Адриан Олегов, 8.Самир Аясс, 33.Том, 14.Ивайло Цветков, 10.Томислав Павлов
Треньор: Стойчо Стоев
pirin.JPG
ПИРИН: 1.Атанас Аршинков, 20.Александър Башлиев, 25.Димитър Наков, 5.Димитър Коемджиев, 26.Юлиан Попев, 14.Янко Сандански, 16.Костадин Кацимерски (71-29.Димитър Илиев), 11.Димитър Воденичаров (60-21.Антон Карачанаков), 7.Руслан Иванов (60-10.Александър Якимов), 24.Иван Цветков, 15.Крум Бибишков
Резерви: 22.Веселин Ганев, 21.Антон Карачанаков, 3.Иван Михов, 29.Димитър Илиев, 10.Александър Якимов, 30.Мирослав Ризов, 9.Веселин Стойков
Треньор: Костадин Ангелов