Пирин победи Беласица с 4:1 и закотви петричани на последното място в класирането. Двубоят се игра на стадион "Осогово" в Кюстендил, тъй като Бела продължава да не може да домакинства на своя стадион.

Тимът от Петрич поведе още в 5-ата минута след гол на Иван Сертич, който с техничен удар от границата на наказателното поле прати топката в мрежата на “орлетата”.

След попадението играчите на Беласица продължиха да създават положения, но Мариян Огнянов, пропусна.

В 37-ата минута Даниел Генов получи втори жълт картон и бе изгонен от Цветан Георгиев. Гостите от Благоевград искаха дузпа за нарушение на Генов срещу Бодуров, но реферът не посочи бялата точка.

В41-ата минута Спас Делев изравни, след като получи топката в наказателното поле, мина между двама защитници и прати топката зад Манолов. Само минута по-късно отново Делев имаше чудесен шанс, но топката мина на сантиметри над вратата.

Георги Георгиев вкара за 2:1 в 46-ата минута. Резервата Калоян Стоянов реализира третото попадение за "орлетата" в 52-ата минута след асистенция на Марио Метушев.

Отново Спас Делев вкара четвъртото попадение в 77-ата минута след удар от границата на наказателното поле./БЛИЦ

Беласица – Пирин                1:4

1:0 Сертич (5), 1:1 Делев (41), 1:2 Георги Георгиев (46), 1:3 Калоян Стоянов (52), 1:4 Делев (77)

Беласица: Манолов, Пътников, Бикай, Генов, Семина, Софрониев, Огнянов, Михайлов (15 – Асен Георгиев), Бижев (61 - Дюлгеров), Йорданов, Сертич

Пирин: Макенджиев, Бодуров, Коемджиев, Г. Георгиев, Стоев (46 - Калоян Стоянов), Паланков, Витанов (61 - Кирил Николов), Коцев, Пеев, Делев, Метушев (72 - Попев)

Съдия: Цветан Георгиев

Стадион: “Осогово”, Кюстендил

Жълти картони: Генов, Бикай (Б)

Червен картон: Генов (37-Б)