Пирин победи Сливен с 3:1 в страхотна драма в Благоевград. В края на мача при резултат 1:1 вратарят на гостите Здравко Чавдаров бе изгонен и тимът нямаше право на повече смени. Владислав Ямуков сложи ръкавиците и сгреши при следващия гол на "орлетата" за 2:1. В даденото от рефера продължение на двубоя арбитърът Радан Мирянов изгони още един играч - Петър Петров за нарушение в наказателното поле, след което даде и дузпа за домакините. От бялата точка за крайното 3:1 точен бе Кирил Николов. Това бе и шеста поредна загуба за Сливен през пролетта.

Гостите откриха в 16-ата минута чрез Мирослав Миндев, който засече центриране на Илия Илиев от фаул.

В 41-ата минута Георги Георгиев от Пирин изравни за "орлетата", след като овладя центриране от фаул на Кирил Николов и с второто си докосване прати топката във вратата на Чавдаров. При отбелязването на попадението си Георгиев получи контузия и бе заменен от Ризов.

В добавеното време на първото полувреме Иван Стоянов бе изведен сам срещу Макенджиев, но ударът му мина встрани от вратата на Пирин. При организирането на атаката на Сливен Тодор Паланков умишлено си помогна с ръка и това предизвика протести от страна на гостите, които поискаха картон за играча на "орлетата" (Паланков вече имаше получен жълт картон). Заради протестите наказателен картон получи Владислав Ямуков от състава на Сливен.

Истинската драма настъпи в края на мача, когато вратарят на Сливен Здравко Чавдаров фаулира извън наказателното поле Марио Метушев и съдията му показа директен червен картон. Гостите нямаха право на смени и на вратата застана най-ниският - Владислав Ямуков. Минута преди края на срещата след центриране новият вратар Ямуков хвана топката, легна с нея на земята, но я изпусна и притичалият Калоян Стоянов вкара за 2:1.

В даденото от съдията продължение след контраатака Марио Метушев бе съборен в наказателното поле и реферът даде дузпа, която бе превърната в гол от Кирил Николов за 3:1. Петър Петров пък бе вторият изгонен играч на гостите заради нарушението./БЛИЦ

Пирин – Сливен 3:1

0:1 Миндев (16), 1:1 Георгиев (41), 2:1 Калоян Стоянов (88), 3:1 Кирил Николов (90+2-д)