Пирин победи с 4:0 Септември в контролна среща, която се игра в Симитли. След равностойно първо полувреме головата сметка за Пирин откри в 65-ата минута бранителят Радослав Митревски. В 70-ата минута Атанас Зехиров удвои. Третото попадение бе дело на Димитър Наков в 75-ата минута, а в 83-ата завърналият се след контузия Веселин Стойков се разписа за четвърти път във вратата на Септември.

Следваща контрола на Пирин е в Гоце Делчев срещу местния Пирин в петък от 14.30 часа. В събота благоевградските "орлета" ще имат още една контролна среща с Видима-Раковски, която ще се играе от 14.30 часа най-вероятно на градския стадион "Христо Ботев" в Благоевград.

Пирин: Аршинков, Дюлгеров, Михов, Макенджиев, Башлиев, Кацимерски, Жуниор, Костов, Карачанаков, Пасков, Механджийски (Чорбаджийски, Митев, Митревски, Стойков, Коемджиев, Ризов, Костадинов, Малев, Зехиров, Орачев, Вакадинов)

Септември (Симитли): Църваришки, Самокишев, Томов, М. Николов, Караканов, Тренков, Шумантов, Лазаров, Лулейски, Цв. Николов, Атанас Николов (Дорлюмски, Илиев, Костурков, Хаджииванов, Христов, Балтов, Кацарски)