Пирин прекъсна негативната си серия от седем мача без победа. На своя стадион “орлетата” биха запътилия се към “Б” група Локо Мездра с 3:1. Две попадения реализира Зоран Златковски, а едно добави Борис Кондев. За гостите точен бе Исмаил Иса.

Със спечелените три точки Пирин се изкачи до деветата позиция с 36 точки. Локомотив е 14-и с 21 точки.

Домакините доминираха и показаха желание за първи успех на стадион “Христо Ботев”, на който неизменно губеха след ремонта. В 35-ата минута Даниел Младенов центрира, а Зоран Златковски с глава прати топката покрай Йордан Господинов за 1:0. Последваха много силни минути за благоевградчани и те успяха да стигнат до втори попадение. Секунди преди почивката Драги Коцев изведе Борис Кондев в добра позиция, той финтира Господинов и направи 2:0.

След подновяването на играта Локомотив върна бърз гол чрез Иса. Младокът се разписа в 50-ата минута след подаване на Кирил Джоров.

В 76-ата обаче Златковски вкара за втори път и пак с глава. Той бе изведен на добра позиция от Юлиян Попев и оформи крайното 3:1./БЛИЦ

ПИРИН – ЛОКО (Мз) 3:1
1:0 Златковски (35), 2:0 Кондев (45), 2:1 Иса (50), 3:1 Златковски (76)

Пирин: 12.Благой Макенджиев, 25.Мирослав Ризов (59 - Молдованов), 27.Радослав Митревски, 6.Георги Георгиев, 26.Юлиян Попев, 10.Тодор Паланков, 14.Янко Сандански, 7.Зоран Златковски, 17.Даниел Младенов (82 - Александър Якимов), 20.Драги Коцев, 29.Борис Кондев (46 -  Воденичаров)

Локо: 23.Йордан Господинов, 2.Мартин Кавдански, 3.Кирил Джоров, 4.Николай Христозов, 13.Станимир Господинов, 7.Страти Илиев, 17.Мартин Керчев, 6.Киров, 10.Исмаил Иса, 12.Десислав Русев (54 - Табаков), 20.Анатоли Тодоров (62 - Бамба)

13 - Удар на капитана на Пирин Георги Геоергиев с глава минава над вратата
14 - Златковски е изведен от Коцев очи в очи с Господинов, но не успява да го преодолее
20 - Неточен удар на Даниел Младенов
35 - ГОООЛ! 1:0 за Пирин. Младенов центрира от фаул, Златковски засече с глава и откри резултата
45 - ГОООЛ! 2:0 за Пирин. Драги Коцев намери Борис Кондев, който финтира вратаря и удвои резултата

45 - Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме
50 - ГОООЛ! Локомотив намалява с гол на Иса. Нападателят получи от Джоров, възползва се от грешка на защитата и намали на 1:2.
64 -
Слаб удар на Воденичаров
73 -
Удар на Табаков, топката излиза в аут
76 - ГОООЛ! 3:1 за Пирин. Попев центрира, Златковски засече и вкара втория си гол с глава в мача