Пирин продължава със страхотното си представяне под ръководството на Милен Радуканов. "Орлетата" постигнаха трета поредна откакто начело на тима е младият специалист, налагайки се с 1:0 като домакин на Локомотив (Пловдив) в среща от 22-ия кръг на Първа лига. Единственият гол в мача падна след четвърт час игра, когато Орлин Старокин се разписа с хубав удар от въздуха.

Първата добра ситуация в мача бе за гостите. В 13-ата минута Мартинович получи топката в наказателното поле на "орлетата" и пусна пас към Умарбаев. Таджикистанецът засече коженото кълбо, което обаче попадна право в тялото на Макенджиев.

Още в следващата си атака домакините стигнаха до гол. Башлиев проби по дясното крило и центрира. Бранителите на "смърфовете" не успяха да изчистят добре и топката попадна в Орлин Старокин, който с удар от въздуха я прати във вратата на Ел Харуби.

В средата на полувремето Дани Кики стреля коварно от пряк свободен удар, но с много усилия Макенджиев изби с един крак. До почивката двата тима не стигнаха до интересни ситуации и резултатът остана 1:0 в полза на Пирин.

През втората част двата отбора се вкопчиха в здрава битка и почти не създадоха интересни ситуации пред двете врати.

Едва в последните 10 минути на "Христо Ботев" стана интересно. В 81-ата минута Дани Кики стреля по земя, но с много усилия Макенджиев изби. Две минути по-късно треньорът на Локомотив (Пловдив) Едуард Ераносян беше изгонен заради реплики към главния съдия Волен Чинков.

В крайна сметка до края на двубоя не паднаха попадения и Пирин се поздрави с трите точки. С този успех благоевградчани се доближиха на само четири от 5-ото място, на което в момента са Дунав и Черно море. Локомотив пък е на 4-а позиция с 34 пункта.

ПИРИН – ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:0
1:0 Старокин (15)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
10 - Без интересни ситуации пред двете врати.
13 -  Мартинович пуска към Умарбаев, но ударът му от близка дистанция попада право в тялото на Макенджиев.
15 -  ГОООЛ ЗА ПИРИН! Орлин Старокин се разписва с удар от въздуха от границата на наказателното поле.
28 -  Дани Кики стреля коварно от пряк свободен удар, но Благой Макенджиев с един крак избива.
40 - Здрава битка на терена на "Христо Ботев". Головите ситуации обаче липсват.
45+2 - Край на първото полувреме.
-------------------------------------
46 - Начало на втората част!
50 -  Стилиян Николов от Пирин засича с глава центриране от фаул, но топката минава над вратата на Ел Харуби.
66 -  Удар с глава на Велковски, но право в ръцете на Макенджиев.
81 -  Удар по земя на Дани Кики, нои Макенджиев с една ръка избива.
83 - Треньорът на гостите Едауард Ераносян е изгонен заради реплики към съдията.
90+4 Край на мача!

Резултат с изображение за фк пиринПирин: 22. Благой Макенджиев, 21. Александър Башлиев, 3. Румен Сандев , 14. Стилиян Николов , 18. Юлиян Попев, 24. Антон Костадинов , 6. Орлин Старокин  , 4. Кристиян Кощрна (90Грозданов), 19. Станислав Костов (85Траянов), 11. Даниел Младенов (20Ив. Цветков ), 10. Аймен Суда
Резерви: 76. Красимир Костов, 27. Костадин Ничев, 30. Тодор Траянов, 9. Рос Дженкинс, 20. Кирил Грозданов, 8. Иван Цветков, 15. Димитър Благов
Треньор: Милен Радуканов

Резултат с изображение за фк локомотив пловдивЛокомотив (Пловдив): 16. Ясеин Ел Харуби, 71. Пламен Крумов, 5. Павел Виданов, 15. Дмитър Везалов, 24. Роберт Петров (46Шоко ), 17. Ванчо Траянов , 4. Стефан Йевтоски , 27. Димо Бакалов  (46Велковски), 9. Дани Кики, 39. Парвиз Умарбаев, 77. Дино Мартинович
Резерви: 1. Илко Пиргов, 90. Гийерме Да Соуса, 3. Александър Тунчев, 19. Димитър Велковски, 20. Пауло Серджио, 23. Мигел Луке, 37. Ияд Хамуд
Треньор: Едуард Ераносян

Съдия: Волен Чинков

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация

Следете с БЛИЦ: Tрансфери и зимна подготовка