Новакът в обединената “Б” група Пирин (Разлог) победи втородивизионния гръцки Пиерикос (Катерини) с 3:2 в контролна среща, играна в Белица.

Двата отбора направиха здрав мач и много добро първо полувреме, когато си размениха по 2 гола. За възпитаниците на Иван Стойчев на два пъти се разписа Владислав Шумантов преди почивката. Единият гол бе от дузпа, а другия от пряк свободен удар, съобщава е-79. Победното попадение за отбора от Разлог вкара Александър Дюлгеров през второто полувреме.

След седмица Пирин (Разлог) ще изиграе последната си контрола - срещу Места (Хаджидимово), което ще бъде и официалното представяне на отбора пред местните фенове.

Пиерикос продължава лагера си в Банско. В сряда гърците ще играят контрола с местния Банско.